Stomatologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się budową zębów, jamy ustnej i przyzębia, a także ich leczeniem oraz profilaktyką. Dziedzina ta obejmuje kilka kierunków i specjalizacji, które mają na celu zapewnić kompleksową opiekę stomatologiczną, dostosowaną do potrzeb pacjentów.

Podstawową specjalizacją stomatologa jest tzw. stomatologia zachowawcza, która skupia się przede wszystkim na profilaktyce oraz leczeniu ubytków. Inne działy to np. chirurgia stomatologiczna, endodoncja, ortodoncja czy protetyka. Każda z tych z gałęzi ma kilka osobnych odnóg, wiążących się z różnymi metodami leczenia i uzupełnienia ubytków, np. leczenie kanałowe, implanty, leczenie próchnicy. Coraz bardziej popularną dziedziną staje się również stomatologia estetyczna, która skupia się przede wszystkim na kosmetyce zębów.

Umów wizytę online

Gabinet stomatologiczny warszawa żoliborz – poznaj nasze usługi

W naszej klinice stomatologicznej w Warszawie oferujemy różne metody leczenia oraz zabiegi, wykonywane pod okiem doświadczonych specjalistów. Posługujemy się zaawansowanym technologicznie sprzętem, dzięki któremu możemy wykonywać naszą pracę sumiennie z dbaniem o szczegóły. Oferta kliniki jest szeroka, wykonujemy usługi z wielu dziedzin stomatologii.

Umów wizytę online

Profilaktyka i edukacja

Staramy się, aby każdy pacjent otrzymał odpowiednią wiedzę, dotyczącą tego, jak zapobiegać powstawaniu próchnicy i chorobom przyzębia oraz jamy ustnej. Jest to bardzo ważne, aby utrzymać zdrowie zębów. Metodą profilaktyki jest także wizyta stomatologiczna w celach przeglądu zębów. Takie wizyty powinny odbywać się systematycznie, minimum raz na rok.

Leczenie kanałowe

Leczenie endodontyczne to dział stomatologii, którego głównym zadaniem jest leczenie kanałowe, czyli leczenie stomatologiczne kanałów korzeniowych zębów. Cały proces polega na oczyszczeniu kanałów zainfekowanego zęba i usunięciu miazgi. Następnie stomatolog wypełnia kanały zębów. Dbając o jak najlepszą jakość naszych usług oraz pełną satysfakcję klientów, wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem, które jest znacznie dokładniejsze od tradycyjnego i rzadziej wymaga powtórzenia.

Umów wizytę online

Implanty

Implantologia to dziedzina, pozwalająca na wypełnienie ubytków zębowych i przywrócenie ładnego uśmiechu. W naszej klinice wszczepiamy implanty, uwzględniając indywidualne zapotrzebowanie i wymagania pacjenta. Oferujemy usługi przy brakach różnego rodzaju, także w przypadku braku tylko jednego zęba.

Chirurgia stomatologiczna

Dentysta żoliborz oferuje także usługi w zakresie chirurgii stomatologicznej. Chirurg stomatolog to dentysta, który posiada rozszerzone kompetencje. Oprócz standardowego leczenia stomatologicznego wykonuje bardziej skomplikowane zabiegi:

  • usuwanie ósemek;
  • przeszczepy kości;
  • resekcje wierzchołka korzenia;
  • zabiegi z zakresu wszczepiania implantów;
  • podcinanie wędzidełka językowego;
  • podniesienie dna zatoki szczękowej;
  • i wiele innych.

Umów wizytę online

Ortodoncja

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu. Wczesne reagowanie w przypadku takich problemów może pomóc zachować ładny uśmiech i zapobiec dalszemu wykrzywianiu zębów. Ortodonta może zdecydować o tym, aby założyć aparat na zęby pacjentom i kontroluje przebieg całego leczenia oraz procesy wyrównania zębów. Leczenie ortodontyczne w naszym gabinecie w Warszawie pomoże zniwelować wady zgryzu, jednocześnie zmniejszając związane z nimi ryzyko powstania próchnicy, chorób dziąseł i wad wymowy.

Protetyka

Protetyka stomatologiczna pozwala na odbudowę zniszczonych zębów. Korzystając z dostępnych narzędzi, stomatolog może odtworzyć pierwotny wygląd uzębienia i poprawić estetykę uśmiechu. Zabiegi protetyczne w naszym gabinecie odbywają się po uprzedniej konsultacji ze specjalistą, określeniu potrzeb pacjenta i wskazaniu ewentualnych przeciwwskazań. Wykonujemy uzupełnienia protetyczne stałe i ruchome.

Dla wielu pacjentów zabiegi protetyczne stanowią szansę na przywrócenie prawidłowej funkcji żucia i poprawienie wyglądu całego uzębienia, a czasem także konturów twarzy. Zespół specjalistów z naszej kliniki pomoże w przywróceniu ładnego i zdrowego uśmiechu. Korzystamy z bezpiecznych metod leczenia, a nasz gabinet wyposażony jest w najlepszej jakości urządzenia, dzięki którym jakość naszych usług może być jeszcze wyższa.

Stomatologia estetyczna

Specjaliści od stomatologii estetycznej wykazują się najszerszymi kompetencjami, ponieważ ta dziedzina łączy w sobie wszystkie inne gałęzie stomatologii. Dobry stomatolog musi nie tylko wiedzieć, jak pomóc pacjentom w przypadku bólu, ale też, co zrobić, aby zapewnić atrakcyjny wygląd uzębienia. W zakres stomatologii estetycznej wchodzi między innymi: wybielanie zębów, korekcja koloru i ustawienia zębów, czyszczenie, polerowanie i piaskowanie, a także działania z zakresu ortodoncji, związane z wyprostowaniem zgryzu u pacjentów.

Stomatologia Warszawa żoliborz – pracownia rentgenowska

Zdjęcie rentgenowskie jamy ustnej jest często niezbędne do dokładnego oszacowania ubytków, które nie są widoczne gołym okiem. Dodatkowo pozwala na ocenę stawu skroniowo-żuchwowego i kości czaszki. Pantomogram zębów zazwyczaj poprzedza leczenie dentystyczne. Na podstawie zdjęcia lekarz określa, gdzie znajduje się próchnica, czy są jakieś pozostałości po poprzednim leczeniu stomatologicznym oraz, czy nie pojawiły się jakieś patologiczne zmiany.

Nasz gabinet stomatologiczny w Warszawie wyposażony jest w profesjonalną pracownię rentgenowską, w której wykonujemy zdjęcia zębowe i pantomograficzne, dzięki którym specjaliści mogą ocenić dokładny stan uzębienia pacjenta. Rentgen stanowi podstawę diagnostyki i często to właśnie takie zdjęcie daje lekarzowi pogląd, dotyczący tego, jakich zabiegów należy się podjąć, aby pomóc pacjentom.

Najwyższa jakość świadczonych usług – dentysta żoliborz

Gabinet stomatologiczny, znajdujący się w Warszawie na Żoliborzu to miejsce, otwarte dla każdej osoby, wymagającej leczenia stomatologicznego. Każdy pacjent jest u nas traktowany indywidualnie. Podczas wizyty lekarz przeprowadza wywiad, a następnie dokonuje sprawdzenia uzębienia. Na podstawie pierwszego przeglądu może zlecić dalsze działania, np. zdjęcie rtg, które pozwoli na dogłębniejszą diagnostykę. Po ustaleniu problemu i wyjaśnieniu metod, którymi można je rozwiązać, ustala się przebieg działań.

Staramy się, aby zabiegi były przeprowadzane bezboleśnie, dlatego wiele działań wykonujemy w znieczuleniu. Dbamy przede wszystkim o komfort i bezpieczeństwo pacjenta, i dokładamy wszelkich starań, aby każda osoba, która się do nas zgłosi, wyszła zadowolona z efektów naszej pracy.

Call Now Button