Ile kosztuje implant zęba?

Każdy, kto utracił ząb wie, że to bardzo niekomfortowa sytuacja. I to za równo pod względem estetycznym, jak i zdrowotnym. Brak zęba potrafi bardzo obniżyć pewność siebie pacjenta i sprawić, że nie będzie się dobrze czuł w zwyczajnych, codziennych sytuacjach. Rozwiązaniem są często proponowane mosty stałe lub ruchome. Jednak nie są one tym, na czym pacjentom najbardziej zależy: na naturalnym uczuciu posiadania własnego zęba. Zaspokoić taką potrzebę może jedynie najnowocześniejsza dziedzina stomatologii: implantologia (warszawa). Coraz większe zainteresowanie implantami ze strony pacjentów sprawia, że są często one wybieraną drogą leczenia bezzębia.

Implanty stomatologiczne: co to jest?

Implanty zębów to nic innego, jak protezy zębów. Jednak jest ogromna różnica między protezą zębową, a implantem. Proteza jest ruchoma, nakłada się ją na dziąsła. W protezie są zęby, które zostały wykonane z akrylu lub porcelany. Całość osadzona jest na akrylowej płycie. Aby proteza była utrzymana w jednym miejscu, nakłada się specjalne kleje do protez. Często proteza opiera się na metalowym moście, specjalnej konstrukcji, która umocowana jest na innych zębach. Tymczasem implant zęba to coś innego. Zasadnicza różnica polega na tym, że implant do złudzenia przypomina prawdziwy, naturalny ząb, który jest osadzony na stałe w szczęce lub żuchwie. Implant zęba to swego rodzaju śruba, którą wkręca się w kość. Wykonana jest z tytanu. To materiał, który nie wchodzi w reakcje w ciele człowieka: nie koroduje, nie zardzewieje, jest akceptowany przez organizm. Śruba pełni ważna funkcję: to rodzaj korzenia. Na nim osadzona jest korona zęba, czyli widoczna część.

Implant zęba – ile trwa wszczepienie?

Wszczepienie implantu, aż do osadzenia korony zębowej trwa nawet do kilku miesięcy. Na początku implantolog lokuje implant (śrubę) w kości. Następnie tytanowy wkręt musi się połączyć z tkanką kostną. Po tym czasie nakładany jest łącznik, a dopiero na końcu korona.

Rodzaje implantu zęba: co wybrać?

Aktualnie pacjent może zadecydować, na jaki rodzaj implantów się zdecydować. Do wyboru są dwa:

  • implanty tytanowe
  • implanty cyrkonowe.

Tytan jest bardzo dobrym materiałem, trwałym, nie wchodzącym w reakcje, szybko integruje się z kością. Bardzo rzadko powoduje alergie. Jedyną wada może być jego metaliczny kolor. Jeśli dziąsło ulegnie obniżeniu, to metaliczna część implantu będzie widoczna. Implanty cyrkonowe są również niezwykle wytrzymałe, bardzo dobrze integrują się z kością. Od tytanowych różni je również kolor. Śruba ma kolor kości słoniowej, dzięki czemu idealnie maskuje się w jamie ustnej. Przy implancie cyrkonowym należy udać się do doświadczonego implantologa, ponieważ nie każdy jest przeszkolony w zakresie pracy z tego typu implantami.

Implanty jednofazowe i implanty dwufazowe

Pacjenci pytają również o czas, jaki dzieli pierwszy zabieg do czasu, kiedy będą mogli się cieszyć naturalnie wyglądającym zębem. Stomatolodzy proponują implanty jedno lub dwufazowe. Implanty jednofazowe są zakładane podczas jednej wizyty w gabinecie. Jednak nie zawsze da się tak zrobić. Niekiedy cała procedura składa się z kilku zabiegów, taka sytuacja zdarza się u osób, które mają dość spore braki w uzębieniu. Wówczas stomatolog zakłada wkręt, następnie potrzebny jest czas na wygojenie rany, co może trwać nawet do pół roku. Dopiero po wygojeniu zakładana jest korona. Podczas tworzenia planu leczenia, stomatolog proponuje rozwiązania i wspólnie z pacjentem podejmuje decyzję, jakie leczenie będzie najbardziej optymalne. Każdy przypadek jest inny, każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia, także pod względem budżetu, stąd nie da się określić jednej słusznej drogi leczenia.

Bezpieczeństwo implantów i leczenia implantologicznego.

Czy wszczepienie implantu jest bezpieczne? Czy wstawienie implantu daje gwarancję, że przez wiele lat będziemy się cieszyć pełnym uśmiechem? Jaka jest cena implantu? Takie pytania towarzyszą wielu pacjentom. Śrubę gojącą implantu stworzono z tytanu, materiały, który w 95% przypadków doskonale się przyjmuje i nie jest odrzucany przez organizm. Prawidłowo założony implant wrasta się w kość (kości szczęki i czaszki) i może dożywotnio w tej kości się trzymać.

Bardzo ważna jest higiena stosowana przez pacjenta. Prawidłowa higiena pozwala na utrzymanie implantów w doskonałym stanie. Jak utrzymać właściwą higienę zębów i korony implantu? Generalnie zasady są podobne, jak w przypadku naturalnych zębów. Po pierwsze trzeba regularnie myć zęby, odpowiednią szczoteczką i pastą, najlepiej zarekomendowaną przez stomatologa. Warto codziennie nitkować zęby i czyścić przestrzenie międzyzębowe. Niezbędne są wizyty u higienistki stomatologicznej, która pomoże w usunięciu osadu i kamienia nazębnego. W przypadku nałogowych palaczy warto ograniczyć ilość papierosów lub zupełnie zrezygnować z palenia. Ograniczenie kawy i herbaty także wpłynie pozytywnie na zdrowie jamy ustnej.

implant cena warszawa

Ile kosztuje implant zęba? Implant cena Warszawa

Każdy pacjent chce znać odpowiedź na to pytanie. Cena implantu w Warszawie jest zależna od wielu czynników, a ostateczny koszt jest uzależniony od wielu aspektów. Wiele zależy od jakości zastosowanych materiałów, na przykład z czego wykonana jest korona, czy jest to korona porcelanowa, czy cyrkonowa oraz materiał implantu zęba. Korona porcelanowa lub mieszana kosztuje mniej niż korona pełnoceramiczna. Ceny implantu w Warszawie wahają się również w zależności od materiału implantu zęba: tytanowe są tańsze niż cyrkonowe. Ceny zależą też od kosztów konsultacji u danego stomatologa. Implant zęba musi być zakładany przez osobę odpowiednio przeszkoloną i z doświadczeniem. Stąd cena implantu w Warszawie może wynieść 4000 zł a nawet 7 000 zł. Za wizytę pacjent płaci całościowo osobiście, nie ma możliwości skorzystania z NFZ w żadnym gabinecie.

Implanty zęby: gdzie wykonać?

Wiele gabinetów wykonuje implanty. W naszej klinice w Warszawie na ulicy Lektykarskiej wykonujemy wszelkie możliwe implanty zębów. Ceny podane za implant są widełkowo w cenniku, każdorazowo jednak indywidualnie szacujemy koszt za implant. W klinice każdy przypadek naszego pacjenta konsultujemy z wieloma specjalistami: chirurgiem szczękowym, radiologiem, ortodontą, stomatologiem oraz implantologiem. Dodatkowo w placówce jest dostępna higienistka, która wykona zabiegi przygotowujące do założenia implantu. Cała procedura odbywa się w jednym miejscu i nie potrzeba odwiedzać wielu miejsc z różnymi specjalistami, aby uzyskać pełną diagnozę.

Implant cena Warszawa – w jaki sposób poznać cenę ostateczną?

Zapraszamy do kontaktu z naszą rejestracją.

 

Call Now Button