Założyciel oraz stomatolog koordynujący pracę Kliniki Stomatologicznej. Ukończył Wydział Stomatologiczny Akademii Medycznej w Warszawie oraz Wydział Ogólnolekarski Akademii Medycznej w Warszawie (obecny Warszawski Uniwersytet Medyczny).

Na początku swojej kariery pracował jako wykładowca na Akademii Medycznej w Warszawie, a także był asystentem w Klinice Czaszkowo – Twarzowo – Szczękowej mieszczącej się przy ul. Lindleya 4. Odbywał również praktyki zagraniczne w Finlandii u tamtejszych lekarzy chirurgów w miastach Helsinki i Tampere. Okres ten wspomina jako wyjątkowy czas nauki i poznania pięknego kraju, do którego do dziś czuje ogromny sentyment. Wkrótce jednak zaczął realizować swój najważniejszy projekt – otwarcie jednej z pierwszych w Polsce prywatnych klinik stomatologicznych. Jego firma funkcjonuje już od 30 lat.

W sferze jego zawodowych zainteresowań pozostają przede wszystkim chirurgia, implantologia, a także protetyka. Jak mówią o nim jego pacjenci, jest niezwykłej klasy specjalistą:

“Korzystam z pomocy stomatologicznej dr Z.Kowalika już lat kilkanaście – ostatnio w zakresie protetyki. Właśnie w tej dziedzinie dr Z.Kowalik jest, moim zdaniem, wybitnym specjalistą: Jego prace cechuje ogromna pomysłowość i niezwykła precyzja. Stanowi to przy konstruowaniu protez połączenie talentu architekta z dokładnością jubilera… Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w nowoczesnych, świetnie wyposażonych gabinetach kliniki, z własną aparaturą rtg i stałym zespołem techników-protetyków. Szczególną, dla mnie jako pacjenta, wartością kliniki jest jest jej operatywność:Na przyjęcie i zabiegi nie trzeba czekać tygodniami, a w razie nagłej potrzeby pacjent jest przyjmowany niemal z dnia na dzień.”

To właśnie w ten sposób Zbigniew Kowalik buduje swoją renomę: rzetelną pracą, uczciwością wobec pacjentów i personelu oraz nieustającą motywacją do poszerzania wiedzy podczas konferencji i sympozjów w Polsce i na świecie.

Prywatnie Zbigniew Kowalik jest mężem oraz ojcem dwóch wspaniałych córek, z którymi wspólnie kontynuuje swoje dzieło. Od lat pasjonuje go historia sztuki, przez długi czas jeździł konno, a obecnie zajmuje się hodowlą koni.

Aby zapisać się na wizytę do Zbigniewa Kowalika prosimy o wiadomość przez formularz kontaktowy lub bezpośredni telefon do kliniki.

Call Now Button