Założyciel oraz stomatolog koordynujący pracę Kliniki Stomatologicznej. Ukończył Wydział Stomatologiczny Akademii Medycznej w Warszawie oraz Wydział Ogólnolekarski Akademii Medycznej w Warszawie (obecny Warszawski Uniwersytet Medyczny).

Na początku swojej kariery pracował jako wykładowca na Akademii Medycznej w Warszawie, a także był asystentem w Klinice Czaszkowo – Twarzowo – Szczękowej mieszczącej się przy ul. Lindleya 4. Odbywał również praktyki zagraniczne w Finlandii u tamtejszych lekarzy chirurgów w miastach Helsinki i Tampere. Okres ten wspomina jako wyjątkowy czas nauki i poznania pięknego kraju, do którego do dziś czuje ogromny sentyment. Wkrótce jednak zaczął realizować swój najważniejszy projekt – otwarcie jednej z pierwszych w Polsce prywatnych klinik stomatologicznych. Jego firma funkcjonuje już od 30 lat.

W sferze jego zawodowych zainteresowań pozostają przede wszystkim chirurgia, implantologia, a także protetyka. Jak mówią o nim jego pacjenci, jest niezwykłej klasy specjalistą:

„Korzystam z pomocy stomatologicznej dr Z.Kowalika już lat kilkanaście – ostatnio w zakresie protetyki. Właśnie w tej dziedzinie dr Z.Kowalik jest, moim zdaniem, wybitnym specjalistą: Jego prace cechuje ogromna pomysłowość i niezwykła precyzja. Stanowi to przy konstruowaniu protez połączenie talentu architekta z dokładnością jubilera… Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w nowoczesnych, świetnie wyposażonych gabinetach kliniki, z własną aparaturą rtg i stałym zespołem techników-protetyków. Szczególną, dla mnie jako pacjenta, wartością kliniki jest jest jej operatywność:Na przyjęcie i zabiegi nie trzeba czekać tygodniami, a w razie nagłej potrzeby pacjent jest przyjmowany niemal z dnia na dzień.”

To właśnie w ten sposób Zbigniew Kowalik buduje swoją renomę: rzetelną pracą, uczciwością wobec pacjentów i personelu oraz nieustającą motywacją do poszerzania wiedzy podczas konferencji i sympozjów w Polsce i na świecie.

Prywatnie Zbigniew Kowalik jest mężem oraz ojcem dwóch wspaniałych córek, z którymi wspólnie kontynuuje swoje dzieło. Od lat pasjonuje go historia sztuki, przez długi czas jeździł konno, a obecnie zajmuje się hodowlą koni.

Aby zapisać się na wizytę do Zbigniewa Kowalika prosimy o wiadomość przez formularz kontaktowy lub bezpośredni telefon do kliniki.

Szanowni Państwo,

Ze względu na zwiększone ryzyko epidemiologiczne dotyczące COVID 19, od 30 marca 2020r.
Klinika Stomatologiczna Zbigniew Kowalik przyjmuje Pacjentów wyłącznie w trybie pilnym i sytuacjach awaryjnych (tj. silny ból zęba, długotrwały obrzęk, uraz).
Mając na celu ochronę Pacjentów wprowadzamy do odwołania szczególne procedury bezpieczeństwa oraz nowy regulamin w naszej Klinice: https://klinikastomatologiczna.pl/nowy-regulamin-przyjec-pacjentow/

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z tymi wytycznymi przed umówieniem wizyty.
Od 30.03.2020r. wizyty umawiane są wyłącznie telefonicznie pod numerami: 606-104-166 oraz 22 833-05-19 .
Klinika jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15