Masz dodatkowe pytania?
Czym uzupełniacie zęby?
W naszym gabinecie stomatologicznym stosujemy produkty wysokiej jakości, liczy się dla nas profesjonalizm oraz jakość wykonanej usługi. Dlatego używamy materiałów dentystycznych najwyższej jakości, głównie są to produkty wykonane z materiałów nanoceramicznych oraz nanohybrydowych. Wszystkie produkty używane przez naszych dentystów są trwałe, odporne na ścieranie z dostosowywane przez stomatologów do koloru uzębienia pacjenta.
Po jakim czasie mogę jeść, pić od chwili założenia wypełnienia?
Praktycznie od zaraz, ale trzeba uważać na produkty barwiące, takie jak jagody, wino, kawa, ponieważ mogą pozostawić po sobie odbarwienie.
Dentyści zalecają aby odczekać kilka godzin, jeżeli zabiegom stomatologicznym towarzyszyło znieczulenie, tak aby znikło uczucie odrętwienia.
Jak długo trwa znieczulenie?
Znieczulenie miejscowe działa około 2 do 4 godzin.
Na czym polega leczenie kanałowe?
Leczenie endodontyczne to najmniej lubiane zabiegi przez pacjentów. Taki rodzaj leczenia stomatologicznego jest niezbędny kiedy miazga zęba znajduję się w stanie zapalnym. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być próchnica lub inne uszkodzenia, które znajdują się w jamie ustnej. Gdy zmiany chorobowe stają się nieodwracalne, jedynym słusznym rozwiązaniem, które podejmują stomatolodzy jest oczyszczenie kanału zębowego, zatrucie go i wypełnienie substancją stabilizującą.
Czy leczenie kanałowe boli?
Większość pacjentów gabinetów stomatologicznych zastanawia się czy leczenie kanałowe boli, jednak stomatologia bardzo zmieniła się na przestrzeni kilku lat i obecnie wszystkie zabiegi wykonywane w ramach endodoncji nie są bolesne ponieważ dentyści wykonują je w znieczuleniu.
Kiedy jest konieczne leczenie kanałowe?
Dentyści podejmują decyzję o leczeniu kanałowym w momencie kiedy dochodzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Najczęściej powodem jest zaawansowana i nieleczona próchnica.
Jak długo utrzymuje się efekt wybielenia na zębach?
Na to, jak długo utrzyma się efekt wybielenia na zębach ma wpływ pacjent, dbając o odpowiednią dietę i unikając niezdrowych używek, takich jak: papierosy, kawa oraz gazowane napoje.
Wskazane jest wykonanie zabiegu przypominającego, w odstępach czasowych ustalonych przez stomatologa.
Z czego są zrobione implanty zębowe?
Implant zębowy składa się z niewielkiej tytanowej śruby oraz korony porcelanowej.
Kto może mieć założony implant?
Implant może założyć każda osoba z ubytkiem, która marzy o pięknym, zdrowym uśmiechu.
Czy zabieg wszczepiania implantu jest bolesny?
Całkowicie jest bezbolesny. Podczas zabiegu wczepienia implantu, stosuje się znieczulenie miejscowe.
Jak długo trwa wszczepienie implantu?
Zabieg trwa około godziny.
W zeszłym roku straciłem ząb trzonowy, czy muszę wstawić implant?
Bez wstawienia implantu w miejsce ubytku, powodujemy zmiany w układzie zębowym, zmieniają nam się z biegiem czasu rysy twarzy. Dlatego powinno się uzupełniać ubytki.
W jaki sposób mogę zapobiegać próchnicy?
Stosując pasty z fluorem, myjąc zęby po każdym posiłku. Jest wskazane używanie płynu do płukania jamy ustnej, żeby pozbyć się wszystkich bakterii oraz kwasów, które powodują ubytki. Dla jeszcze lepszej higieny, polecamy stosowanie nici dentystycznych. Zaleca się wizyty kontrolne co pół roku.
Jakiej pasty do zębów używać?
Zaleca się używanie past do zębów z fluorem, który chroni zęby od próchnicy i chorób dziąseł. Odpowiednia pasta do zębów powinna dbać o szkliwo oraz o dziąsła. Fluor wzmacnia zęby i hamuje rozwój próchnicy.
Czy stosować jakąś odpowiednią szczoteczkę?
Tak, jak najbardziej, dla każdego pacjenta potrzebna jest indywidualnie dobrana szczoteczka. Wskazana jest konsultacja z lekarzem, bo rodzaj szczoteczki zależy od stanu uzębienia i dziąseł.
Dla kogo są przeznaczone aparaty na zębach?
Jakie są rodzaje aparatów ortodontycznych?
Kto może założyć aparat ortodontyczny?
Jak długo trzeba nosić aparat na zębach?
W jaki sposób czyścić zęby z aparatem?
Jak dbać o uzupełnienie protetyczne?
Stałe elementy wymagają higieny jamy ustnej takiej samej, jak przy własnych zębach, uzupełnienia ruchome: wymagają ostrej szczotki (nie szczoteczki do zębów) i dobrego detergentu. Ważne, zęby bardzo dobrze wypłukać po myciu myciu.