Protezy zębowe warszawa – wykonywanie protez zębowych na najwyższym poziomie

Protetyka to dziedzina stomatologiczna, zajmująca się uzupełnieniem braków zębowych, np. uzupełnienia protetyczne, czyli wypełnienie braków uzębienia. Dzięki protezom zwiększa się także komfort podczas żucia pokarmu. Protezy zębowe wykonywane są przez specjalistę protetyka i mogą być stałe lub ruchome (częściowe i całkowite). Praca protetyka wymaga obszernej wiedzy i umiejętności. Ze względu na szeroki dostęp do nowoczesnych technologii i zwiększone możliwości wykonywania protez zębowych, coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania. W klinice w Warszawie oferujemy usługi doświadczonych protetyków, którzy działają z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisu na konsultacje.

Protezy zębowe Warszawa – zapisz się na wizytę 

Czym są protezy zębowe jamy ustnej?

Nowoczesne protezy zębowe nie mają wiele wspólnego z kojarzonymi jeszcze kilka lat temu sztucznymi szczękami, które trudno utrzymać w jamie ustnej i wypadają w najmniej oczekiwanym momencie. Rozwój technologii pozwala na wykonywanie zaawansowanych i trwałych protez zębowych, zapewniających maksymalny komfort i jak najnaturalniejszy wygląd uzębienia pacjenta.

Protezy zębowe są aktualnie najpopularniejszym uzupełnieniem zębów utraconych lub usuniętych z powodu zmian chorobowych czy urazów mechanicznych. Dzięki dobrze wykonanej protezie zęba specjalista może przywrócić zdolność żucia, rozdrabniania pokarmów w jamie ustnej, a tym samym ułatwić ich połykanie. Wpływa to w dużej mierze na wygodę spożywania posiłków.

Protezy zębowe, a estetyka uśmiechu

Protezy zębowe stosowane są także w celu wizualnej poprawy uśmiechu. Uzupełnienia protetyczne pozwalają przywrócić ładny wygląd zębów, co wpływa na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie. Braki w uzębieniu są często powodem pogorszonej samooceny i w niektórych przypadkach mogą prowadzić do izolacji. Wypełnienie ubytków często powoduje, że pacjent odzyskuje pewność siebie i powraca do prawidłowych relacji towarzyskich.

Protezy zębowe poprawiają wymowę

Proteza może też wpływać na lepszą artykulację i poprawiać funkcje mowy pacjenta. Ubytki uzębienia często wpływają na dykcję, mogą też przyczynić się do seplenienia. Zastosowanie odpowiednich uzupełnień przywraca brakujące zęby, a co za tym idzie, przyczynia się także do likwidacji problemów z wymową, jeżeli były spowodowane właśnie brakami w jamie ustnej.

Zachowanie pierwotnego uzębienia

W przypadku różnego rodzaju ubytków może dojść do przesuwania się zębów lub ich zniekształcenia. Protezy pozwalają na zachowanie pierwotnego ustawienia uzębienia i dzięki nim zęby nie zaczynają się przesuwać i nie zaburzają właściwego rozkładu nacisków w jamie ustnej. W naszym gabinecie w Warszawie wykonujemy protezy, które mogą zapobiegać rozwijaniu się wad zgryzu oraz niszczeniu zdrowych zębów. Proteza sprzyja więc także zachowaniu zdrowia całej jamy ustnej.

Protezy zębowe Warszawa – zapisz się na wizytę 

protezy zębowe Warszawa

Protezy stałe i protezy ruchome – czym są i jakie są różnice?

W gabinecie protetycznym w Warszawie oferujemy wykonywanie zarówno protez stałych, jak i ruchomych. Zapewniamy usługi kompetentnych lekarzy, którzy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt medyczny oraz wysokiej klasy materiały protetyczne, dzięki którym można wykonać profesjonalne uzupełniania, do złudzenia imitujące naturalne uzębienie.

Sam proces wykonywania protez zębowych przebiega indywidualnie i jest dostosowany do pacjenta. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie wywiadu, podczas którego specjalista określa potrzeby oraz możliwości danej osoby. Następnie wykonujemy zdjęcie rentgenowskie, na podstawie którego oceniamy obraz kości i korzeni zębów. Kolejnym krokiem jest pobranie wycisku pod model, a dopiero potem przedstawiamy opcjonalne rozwiązania protetyczne wraz z ich kosztorysem.

Protezy stałe – rodzaje – wkłady koronowe, licówki, implanty, mosty, korony

Najprostsze protezy stałe to tzw. „koronki”, wkłady koronowe lub po prostu korony zębowe. Tego typu uzupełnienia odtwarzają część koronową zęba i w niektórych sytuacjach mogą zastąpić powszechnie stosowane plomby. Licówki to protezy, których zadaniem jest poprawa koloru i kształtu zęba.

Do protez stałych zaliczamy także mosty protetyczne, które mogą stanowić uzupełnienia jednego lub kilku braków zębowych. Funkcję filarów mostu pełnią zęby naturalne. Ostatnio dość popularnym rozwiązaniem są mosty oparte na implantach, które umożliwiają uzupełnienie wielu zębów.

Protezy zębowe Warszawa – zapisz się na wizytę 

Protezy ruchome – częściowe i całkowite

Protezy zębowe ruchome mogą być częściowe lub całkowite.

Protezy ruchome częściowe

Protezy częściowe wykonuje się w przypadku ubytków, obejmujących kilka zębów. W takim przypadku można wykonać protezę szkieletową lub nakładową.

Protezy szkieletowe opierają się na zębach naturalnych, co sprawia, że nie osiadają. Taka proteza umożliwia osiągnięcie siły żucia zbliżonej do fizjologicznej. Proteza stomatologiczna szkieletowa wyróżnia się dużą stabilnością i jest łatwa w utrzymaniu higieny, co wiąże się z mniejszym ryzykiem rozwoju chorób przyzębia. Takie protezy mają wytrzymałą, metalową konstrukcję, a jednocześnie są cienkie, dzięki czemu dość łatwo się do nich przyzwyczaić. Najczęściej mocuje się je przy pomocy metalowych klamer lub niewidocznych zatrzasków.

Protezy ruchome nakładowe są oparte na korzeniach zębów własnych, które zaopatrzone są w różnego rodzaju zaczepy. Najczęściej stosuje się je w przypadku uzębienia resztkowego, kiedy korzenie są bardzo słabe lub jest ich za mało, aby mogły stanowić filary mostu.

Protezy ruchome szkieletowe i nakładowe wyróżniają się dużą stabilnością. Ich dużą zaletą jest to, że pozwalają wykorzystać zęby własne pacjenta lub założone implanty. Takie konstrukcje sprawiają, że funkcjonalność protez jest wyższa i mogą one działać podobnie jak naturalne zęby stałe.

Protezy ruchome całkowite

Tego typu akrylowe protezy wykonuje się głównie przy bezzębiu, czyli wtedy, gdy pacjent nie ma już ani jednego swojego zęba. Jest to tzw. sztuczna szczęka, wykonywana dla poprawy funkcjonalności oraz estetyki jamy ustnej. Protezy całkowite wykonujemy z najwyższej jakości materiałów i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić pełen komfort pacjenta. Do protez ruchomych całkowitych trzeba się przyzwyczaić i proces ten może zająć trochę czasu, dlatego uczulamy pacjentów, aby uzbroili się w cierpliwość. Dokładamy także wszelkich starań, aby z naszą pomocą leczenie bezzębia i cały proces wykonania protez były jak najmniej uciążliwe.

Protetyka zębowa na najwyższym poziomie

Klinika protetyczna w Warszawie zachęca wszystkie osoby, zainteresowane wykonaniem implantów oraz innych protez zębowych do zapisania się na konsultacje. Proponujemy różne metody leczenia i wykonywania protez, starając się, aby ostatecznie uzębienie było nie tylko zdrowe, ale też atrakcyjne. Jeżeli chcesz poprawić swój uśmiech, a cierpisz na braki w uzębieniu, zapraszamy do zarejestrowania wizyty.

Wieloletnie doświadczenie oraz nowoczesne wyposażenie sprawiają, że możemy każdego pacjenta traktować indywidualnie i oferować mu protezy najwyższej jakości. W wielu przypadkach nasi pacjenci nie wiedzą, czego dokładnie potrzebują, dlatego oferujemy profesjonalne doradztwo oraz dogłębne sprawdzenie , czy dana osoba kwalifikuje się do wykonania protezy i jakiego rodzaju.

Stawiamy na najlepszej klasy materiały, które, połączone z precyzją, z jaką działamy, pozwalają nam na przywrócenie zdrowego i pięknego uśmiechu u naszych klientów. Specjalizujemy się w różnego rodzaju protezach, między innymi implantach i licówkach, ale wykonujemy też mosty, korony protetyczne porcelanowe oraz ceramiczne. Oferujemy nasze usługi nie tylko w przypadku pojedynczych ubytków, ale także całkowitego bezzębia. Wykonywane przez nas protezy gwarantują najwyższy komfort użytkowania. Działamy w oparciu o pełne standardy higieny, dbając przede wszystkim o wygodę i bezpieczeństwo naszych pacjentów.

Protezy zębowe Warszawa – postaw na zdrowie i piękny wygląd zębów

Przychodzimy z pomocą wszystkim osobom, cierpiącym na ubytki w jamie ustnej. Zależy nam na tym, aby każda osoba z Warszawy i okolic mogła skorzystać z rozwiązań protetycznych, które pomogą odbudować ładny uśmiech. Gwarantujemy wysoką jakość usług oraz wsparcie w diagnostyce i poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań, dostosowanych do indywidualnych pacjentów. Zapraszamy do umówienia wizyty, z chęcią zajmiemy się poprawą wyglądu Twojego uzębienia.

Call Now Button