Protetyka stomatologiczna to niezwykle istotna gałąź medycyny, która umożliwia odbudowę zniszczonych procesami chorobowymi lub urazami zębów. Lekarz stomatolog korzystając z dostępnych kompozytów odtwarza pierwotny wygląd uzębienia w jamie ustnej. Uzupełnienia protetyczne to najczęściej protezy założone na stałe lub protezy ruchome. Dla wielu pacjentów protetyka daje szansę na powrócenie do normalności: przywrócenie funkcji żucia, poprawienie wyglądu zębów, czy nawet wyglądu całej twarzy. Na skutek braku w uzębieniu pojawiają się bowiem zmiany w fizjonomii twarzy: zmarszczki, rysy są mniej regularne, a profil może być zniekształcony.

 

Protetyka stomatologiczna Warszawa: jakie oferuje możliwości?

Ruchome uzupełnienia w jamie ustnej obejmują:

  1. Protezy akrylowe,
  2. Protezy acetalowe lub nylonowe,
  3. Protezy szkieletowe.

Większa część prac protetycznych obejmuje pracę z materiałami ceramicznymi, dzięki którym można wykonać na przykład licówki, korony lub mosty protetyczne. Poszczególne elementy porcelanowe są połączone metalowymi lub niemetalowymi fragmentami szkieletu protezy. To bardzo często stosowane rozwiązanie wybierane w celu odbudowy zniszczonych zębów lub zębów z bardzo dużą ilością wypełnień. Wówczas klasyczna licówka nie może zostać zastosowana.

 

Protetyk Warszawa: z jakich materiałów najlepiej korzystać?

Korona pełnoceramiczna na podbudowie z cyrkonu lub tlenku glinu to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Na tej bazie odbudowany ząb wygląda zupełnie jak naturalny, prześwituje przez niego światło, ma kolor taki sam jak reszta uzębienia i jest w dodatku bardzo trwały. Inne rodzaje koron to metalowe, porcelanowe, lane licowane porcelaną lub kompozytem na metalowej podbudowie.

 

Protetyka Warszawa: jakie ma dzisiaj znaczenie?

Dla pięknego uśmiechu warto sięgnąć po poradę i umówić się na wizyty do stomatologa. Atrakcyjny, estetyczny i śnieżnobiały uśmiech ma często bardzo duże znaczenie przy codziennej pracy zawodowej i w życiu prywatnym. Jest wizytówką w kontaktach społecznych. Osoby, które mają duże braki w uzębieniu często są mniej pewne siebie, wycofane w rozmowie. Lekarze mogą to zmienić! Stomatologia oferuje szeroki zakres usług, w tym kompletną odbudowę korony zęba, poprawę zgryzu lub koloru uzębienia pacjenta. Stomatolog protetyk potrafi zdziałać prawdziwe cuda, a efekty leczenia mogą zaskakiwać. Specjalista z protetyki może znacząco poprawić komfort życia pacjenta.

Protetyka Warszawa – umów wizytę

Lekarz stomatologii, specjalista protetyki: jak wygląda pierwsza wizyta w Warszawie?

Na pierwszej wizycie lekarz (protetyk Warszawa) zazwyczaj zapoznaje się ze stanem jamy ustnej pacjenta, sprawdza ubytki, kondycję dziąseł i uzębienia, przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem. Protetyka wymaga interdyscyplinarnego podejścia, dlatego często pacjenci są kierowani do różnych specjalistów z dziedziny stomatologii w celu wyleczenia ubytków, zdjęcia kamienia nazębnego. W Warszawie gabinety stomatologiczne są przystosowane do takiej obsługi. Leczenie odbywa się na miejscu i często można załatwić kilka procedur w czasie trwania jednej wizyty. Wszystko oczywiście zależy od sposobu leczenia, jaki zaproponował lekarz (protetyk Warszawa), możliwości finansowych i czasowych pacjenta. Dlatego bardzo istotne jest zebranie wywiadu, który umożliwi zaproponowanie optymalnego planu leczenia jamy ustnej. Lekarz (protetyk Warszawa) pyta także o inne choroby, które mogą towarzyszyć pacjentowi oraz przyczyny utraty uzębienia. Kolejnym działaniem jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego. Leczenie musi być podparte dokładną diagnostyką, a zdjęcie stanowi jej integralną część. Na zdjęciu widać nie tylko korony, ale i korzenie w dziąsłach. Można zauważyć na nim wiele nieprawidłowości w budowie jamy ustnej. Zadaniem protetyka jest wychwycenie wszystkich nieprawidłowości. Często lekarz (protetyk Warszawa) musi pobrać od pacjenta wyciski. Dzięki niemu możliwe jest wykonanie modelu szczęki lub żuchwy, która posłuży technikowi do wykonania protezy. Omawianie procesu leczenia ma także jeden aspekt: przebiega z maksymalnym zaangażowaniem pacjenta, który w każdej chwili może zadać pytanie, wybrać najdogodniejsze dla siebie rozwiązanie, przy świadomości istnienia wad i zalet danej propozycji. Współpraca gwarantuje lepsze efekty i większą satysfakcję osoby leczonej.

Wszystkie etapy leczenia składają się na sukces: czyli precyzyjne wykonanie protezy, która umożliwi pacjentowi powrót do normalnego funkcjonowania. Na końcu procesu specjalista edukuje jak powinna wyglądać codzienna higiena, czyszczenie pracy protetycznej (w tym jakiej używać szczotki, środka czyszczącego). Odpowiada na pytania czy zachowywać przerwę nocną i kiedy udać się na badanie kontrolne.

Protetyka Warszawa – umów wizytę

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Służymy pomocą na każdym kroku.

Telefon

Stacjonarny: 22 833-05-19,
Komórkowy: +48 606 104 166

Nasz adres

ul. Lektykarska 32,
01-687 Warszawa

Call Now Button