Korony protetyczne

Czym są korony protetyczne?

Korony protetyczne są to uzupełnienia protetyczne. Najprościej mówiąc to takie nakładki na zęby, które odbudowują wierzchnią część zębów. Korony protetyczne najczęściej są stosowane, gdy nie wystarcza już odbudowanie plombami, bądź licówkami. Stosuje się je także, gdy ząb był mocno zniszczony i został sam korzeń zęba, wtedy w korzeniu umieszcza się wkład korzeniowo – koronowy, na którym to osadza się koronę, która imituje prawdziwy ząb. Korony protetyczne nakładane są również na implanty zębów.

korony porcelanowe Warszawa

Protetyk Warszawa – zapisz się na wizytę

Rodzaje koron np. korony porcelanowe Warszawa

Żeby założenie koron na ząb było możliwe należy oszlifować ząb. Oczywiście zęby szlifuje się w znieczuleniu, aby pacjent nie czuł żadnego dyskomfortu. Następnym krokiem podejmowanym przez stomatologa protetyka jest pobranie wycisku do koron, dzięki czemu, korona będzie mogła całkowicie udawać naturalny ząb.

  1. Korona porcelanowa

Korony protetyczne porcelanowe wykonywane są na różnych podbudowach. Mogą to być podbudowy ceramiczne lub metalowej. Przy delikatnym użytkowaniu oraz dbaniu o korony porcelanowe, mogą one wytrzymać nawet 20 lat. Wielką zaletą koron porcelanowych jest wygląd. Przypominają one do złudzenia naturalne zęby, i często są wręcz nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

  1. Korona pełnoceramiczna

Tego rodzaju koron używa się najczęściej do odbudowy zębów przednich. Ze wszystkich koron to właśnie pełnoceramiczne najbardziej przypominają zęby naturalne.

  1. Korona porcelanowa na metalu

To najczęściej stosowane korony. Są tańsze od koron pełnoceramicznych. Często stosuje się je do odbudowy zębów z tyłu. Są bardzo trwałe.

  1. Korona akrylowa

Korony protetyczne akrylowe najczęściej stosuje się jako korony tymczasowe, przed założeniem korony właściwej. Jako rozwiązanie ostateczne korony akrylowe stosuje się niezwykle rzadko. Głównie u osób, u których nie powinno się zakładać koron z porcelany ze względu na twardość tego materiału.

  1. Korony cyrkonowe

Wyglądają niezwykle estetycznie, jednak są bardzo twarde przez co mogą powodować, że inne zęby będą bardziej się ścierać.

Korony protetyczne są rozwiązaniem wybieranym przez wiele osób, które mają problem z brakiem zębów, jednak mimo wszystko zależy im zarówno na względach estetycznych, tak samo jak na względach zdrowotnych.

Protetyk Warszawa – zapisz się na wizytę

0 0 votes
Article Rating
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
5 lat temu

Mam 4 korony protetyczne i jestem bardzo zadowolony, są nie do odróżnienia od moich naturalnych zębów

Marek
Marek
5 lat temu

Ja mam koronę osadzoną na wkładzie zrobionym w moim korzeniu. Bardzo się cieszę, że zdecydowałem się na takie rozwiązanie

Dagmara
Dagmara
5 lat temu

Jak ukryszyła mi się jedynka to martwiłam się, że będzie to zbyt widoczne. Jednak protetyk zaproponował mi założenie korony. Nic nie widać!

ewa
ewa
5 lat temu

Korony to super rozwiązanie! nie widzę różnicy między nimi a naturalnymi zębami

dariaaa
dariaaa
5 lat temu

Zastanawiałam sie nad wyborem koron i chyba właśnie tak zrobie, bo mam zniszczone dwie 6

Call Now Button