Coraz więcej osób marzy o pięknym, białym i przede wszystkim zdrowym uśmiechu. Aby nasze zęby pozostały zdrowe i prezentowały się atrakcyjnie, warto zadbać o ich odpowiedni układ. Wady zgryzu to obecnie problem, z którym boryka się znaczna część naszego społeczeństwa. Aby je zniwelować, należy odpowiednio wcześnie rozpocząć leczenie ortodontyczne. Dzięki temu przez długie lata będziemy mogli cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem. Pierwszym krokiem do uzyskania zdrowego zgryzu jest wizyta u ortodonty, który oceni stan naszego uzębienia i jeśli zajdzie taka potrzeba, wdroży odpowiednie leczenie.

Dlaczego warto leczyć wady zgryzu?

Wady zgryzu stanowią nie tylko defekt wizualny, ale również mogą prowadzić do uszkodzenia zębów stałych, powstawania próchnicy, chorób dziąseł, wad wymowy oraz nadmiernego ścierania zębów. Ortodoncja to dziedzina, która pozwala uniknąć tych dysfunkcji i związanego z nimi dyskomfortu pacjenta, dzięki podjęciu odpowiedniego leczenia. W związku z tym, z wizytą u ortodonty nie należy zwlekać.

Kiedy udać się do ortodonty?

Wizyty kontrolne u ortodonty powinny się rozpocząć już u dzieci w wieku 3 lat. Przyjmuje się, że optymalnym momentem na pierwszą konsultację jest moment uzyskania pełnego uzębienia mlecznego. Zazwyczaj to stomatolog podczas przeglądu jamy ustnej ocenia stan zębów mlecznych i na tej podstawie zaleca konsultację ortodontyczną. Jeżeli uzębienie mleczne nie wymaga interwencji, kolejna kontrola u ortodonty powinna odbyć się w okresie wymiany zębów mlecznych na zęby stałe, czyli między 7 a 9 rokiem życia. Jeśli wymiana przebiega bez zastrzeżeń następna wizyta zalecana w okresie nastoletnim, już po uzyskaniu pełnego uzębienia stałego.

Aby upewnić się, że zęby dzieci wyrzynają się prawidłowo, zapraszamy do naszej kliniki stomatologicznej, położonej w dzielnicy Bielany (Warszawa), dzieci wraz z opiekunami.

Czy leczenie ortodontyczne można rozpocząć później?

Oczywiście nie ma przeszkód w rozpoczęciu leczenia ortodontycznego już u osób dorosłych. W naszej klinice często pojawiają się osoby w sile wieku, które postanowiły podjąć leczenie wad zgryzu. Wszystko zależy od pacjenta i jego preferencji. Warto zauważyć, że niekiedy wskazania do leczenia pojawiają się później, na przykład po pojawieniu się ósemek, które mogą zaburzać układ uzębienia i powodować dyskomfort w jamie ustnej. Ortodoncja jest skierowana do osób w każdym wieku.

Na wizytę u ortodonty może skierować również, po ocenie uzębienia, stomatolog. Bielany (Warszawa), gdzie położona jest nasza klinika, to doskonała lokalizacja na odbycie takiej wizyty kontrolnej.

Jak wybrać odpowiedniego ortodontę?

Ortodonta powinien stale się kształcić i poszerzać swoje horyzonty o nowe metody leczenia wad zgryzu. Nasza klinika (Warszawa Bielany) zapewnia konsultacje ortodontyczne na najwyższym poziomie. Nasi stomatolodzy i ortodonci na bieżąco poznają najnowsze trendy medyczne i wdrażają je w leczenie naszych pacjentów. Ortodoncja to dziedzina, która stale się rozwija, warto więc poznawać nowe techniki, które pozwalają na jeszcze efektywniejszą terapię niż dotychczas.

Jak wygląda leczenie ortodontyczne?

Najczęściej w przypadku kiedy pacjent wymaga leczenia ortodontycznego, stosuje się aparat ortodontyczny, który pozwalana skuteczne leczenie wad zgryzu. Ortodoncja to szeroka dziedzina, która obecnie jest rozwinięta na szeroką skalę. Dlatego leczenie zębów dopasowuje się do konkretnego pacjenta. Możliwe jest zastosowanie aparatu stałego lub ruchomego. Konkretna metoda leczenia wybierana jest oczywiście na podstawie badania i oceny, której dokona ortodonta. W ofercie naszej kliniki dostępne są różnorodne aparaty, które cechuje wysoka skuteczność leczenia.

Aparaty, które wykonujemy (ortodonta warszawa bielany):

  • Metalowy, klasyczny – stały aparat ortodontyczny, najczęściej obecnie stosowany. Możliwość zakładania kolorowych gumek na zamki, tzw. ligatur. Aparat ten to tradycyjne zamki, połączone metalowym łukiem, z wymiennymi ligaturami. Plusem tego aparatu jest stosunkowa niska cena oraz bardzo trwałe wykończenie.
  • Estetyczny aparat ortodontyczny – hybryda kompozytu i porcelany. Jest to najmniej widoczny aparat, zamki mogą być przezroczyste lub białe.
  • Aparat ortodontyczny nakładkowy Invislign – ruchomy aparat ortodontyczny, nie przyczepiony na stałe. Nowoczesna metoda korygowania zgryzu przy pomocy przezroczystych nakładek na zęby, dostosowanych do pacjenta.
  • Aparaty ortodontyczne ruchome dla dzieci – aparaty z możliwością wyjęcia z ust na czas jedzenia i picia oraz higieny jamy ustnej. Aparaty te pełnią istotną rolę zapobiegania rozwijania się wad zgryzu lub pobudzają części kostne szczęk do wzrostu w odpowiednim kierunku.

Naszych pacjentów prowadzi od początku do końca jeden lekarz (ortodonta warszawa bielany), dzięki czemu plan leczenia, konsultacje i doradztwo w zakresie higieny są prowadzone przez osobę, która zna pacjenta. Dzięki kooperacji między lekarzami stomatologami i ortodontą zajmującymi się różnymi działami medycznymi, pacjent otrzymuje u nas kompleksową opiekę na każdym etapie prostowania zgryzu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Służymy pomocą na każdym kroku.

Telefon

Stacjonarny: 22 833-05-19,
Komórkowy: +48 606 104 166

Nasz adres

ul. Lektykarska 32,
01-687 Warszawa

Call Now Button