Ortodoncja to dziedzina nauki zajmująca się rozpoznaniem i leczeniem wad zgryzu. Odpowiednie leczenie powinno składać się ze zdiagnozowania, przygotowaniu odlewu zgryzu oraz zdjęć rentgenowskich. Następny etap to wybór właściwego aparatu przez lekarza, wykonanie i założenie go na zęby. Sam proces prostowania zębów jest czasochłonny. Potrzebne są konsultacje w trakcie terapii, w czasie których lekarz dopasowuje aparat do zmieniającego się układu zębów. Leczenie może trwać do dwóch lat. Aparaty, które wykonujemy:

  • Metalowy, klasyczny – stały aparat ortodontyczny, najczęściej obecnie stosowany. Możliwość zakładania kolorowych gumek na zamki, tzw. ligatur. Aparat ten to tradycyjne zamki, połączone metalowym łukiem, z wymiennymi ligaturami. Plusem tego aparatu jest stosunkowa niska cena oraz bardzo trwałe wykończenie.
  • Estetyczny – hybryda kompozytu i porcelany. Jest to najmniej widoczny aparat, zamki mogą być przezroczyste lub białe.
  • Aparat nakładkowy Invislign – ruchomy aparat ortodontyczny, nie przyczepiony na stałe. Nowoczesna metoda korygowania zgryzu przy pomocy przezroczystych nakładek na zęby, dostosowanych do pacjenta.
  • Aparaty ruchome dla dzieci – aparaty z możliwością wyjęcia z ust na czas jedzenia i picia oraz higieny jamy ustnej. Aparaty te pełnią istotną rolę zapobiegania rozwijania się wad zgryzu lub pobudzają części kostne szczęk do wzrostu w odpowiednim kierunku.

Naszych pacjentów prowadzi od początku do końca jeden lekarz, dzięki czemu plan leczenia, konsultacje i doradztwo w zakresie higieny są prowadzone przez osobę, która zna pacjenta. Dzięki kooperacji między lekarzami zajmującymi się różnymi działami medycznymi, pacjent otrzymuje u nas kompleksową opiekę na każdym etapie prostowania zgryzu.