Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to zabieg stomatologiczny, przeprowadzany w sytuacji, gdy zmiany chorobowe sięgają miazgi zęba. W takim przypadku dentysta musi zajrzeć do komory zęba i ingerować w jego kanały, oczyszczając je. Dalsza część leczenia polega na wypełnieniu kanałów i dopełnienie wszelkich starań, aby zapewnić zdrowie jamy ustnej pacjenta. Leczenie kanałowe wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym.

Czym jest leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe to inaczej leczenie endodontyczne, które przeprowadzane jest w celu usunięcia z kanałów korzeniowych i komory zmienionej zapalnie lub martwej miazgi. Leczenie kanałowe najczęściej jest następstwem próchnicy.

Pacjenci kwalifikowani do leczenia kanałowego zgłaszają się do dentysty najczęściej w przypadku silnego bólu zęba, który jest trudny do zlokalizowania i niejednokrotnie wybudza w nocy. Zazwyczaj oznacza to, że próchnica rozwinęła się pod szkliwem lub założonym wcześniej wypełnieniem i nie dawała objawów do momentu przedostania się do miazgi zębowej, zlokalizowanej w obrębie kanałów korzeniowych. Fachowo leczenie kanałowe nazywane jest endodoncją.

Klinika stomatologii Warszawa

Na czym polega leczenie kanałowe?

Aktualnie stomatologia pozwala na wykonywanie leczenia endodontycznego różnymi sposobami. Samo przeprowadzenie zabiegu polega przede wszystkim na usunięciu miazgi zębowej i dokładnym oczyszczeniu oraz zdezynfekowaniu kanału lub kanałów korzeniowych i kompleksowym ich wypełnieniu. Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest rekonstrukcja zęba. W naszym gabinecie w Warszawie specjaliści z dziedziny stomatologii oferują leczenie kanałowe pod mikroskopem z zastosowaniem najwyższej jakości technologii.

Jak przygotować się do leczenia kanałowego?

Zanim stomatolog rozpocznie leczenie kanałowe, ząb musi zostać odpowiednio przygotowaniu do zabiegu. Na początek trzeb usunąć zmienione próchnicowo tkanki. Leczenie kanałowe bez znieczulenia mogłoby być bardzo bolesne, dlatego jeszcze przed rozpoczęciem właściwego zabiegu, pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe.

Nowoczesna medycyna pozwala na wykonywanie leczenia kanałowego pod mikroskopem, które jest znacznie dokładniejsze, a opracowanie kanałów łatwiejsze do wykonania. Warto wiedzieć, na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem i dlaczego jest to aktualnie najlepsza metoda na bezbolesne i prawidłowe wypełnienie kanałów.

Jak wygląda leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w samym sposobie leczenia niewiele różni się od tego, w którym nie używa się nowoczesnej technologii. W dalszym ciągu należy oczyścić kanały i usunąć obumarłą miazgę zęba. Główną różnicą jest oczywiście zastosowanie mikroskopu.

W leczeniu kanałowym pod mikroskopem lekarz nie spogląda bezpośrednio na ząb, korzystając z tradycyjnego lusterka, powiększającego. Zamiast tego korzysta z okularu mikroskopu, który pokazuje obraz w dużym powiększeniu, a to sprawia, że leczenie endodontyczne pod mikroskopem może być przeprowadzone z większą dokładnością.

Mikroskop do leczenia kanałowego może powiększać pole operacyjne nawet ponad 20-krotnie, a to przekłada się na precyzję całego leczenia kanałowego. Warto wiedzieć, że w przypadku zęba pole zabiegowe jest niewielkie, a w przypadku leczenia kanałowego metodą tradycyjną, może być trudne do zlokalizowania. Bez powiększenia stomatolog może mieć problem z dokładnym oczyszczeniem wszystkich kanałów, zwłaszcza, że zabiegowi często podlegają także dodatkowe kanały z licznymi odgałęzieniami. Bez mikroskopu nie ma też możliwości zlokalizowania mikropęknięć.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to metoda, pozwalająca na obejrzenie wejścia do komory zęba i kanałów w dużym powiększeniu. Takie leczenie umożliwia dostrzeżenie zmian niewidocznych gołym okiem, dzięki czemu wypełnienie kanału oraz ogólne leczenie zębów będzie dokładniejsze.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – przygotowanie do zabiegu

Podczas wykonywania leczenia kanałowego pod mikroskopem pacjent powinien leżeć na wznak. Nad jego głową umieszcza się mikroskop, którego pozycję stomatolog dostosowuje do indywidualnych wymagań tak, aby zapewnić sobie jak najlepszą widoczność.

Wykonując leczenie kanałowe pod mikroskopem lekarz znajduje się z tyłu, za głową pacjenta, co również stanowi różnicę w porównaniu do tradycyjnego leczenia kanałów zębów.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Warszawie – kiedy się zgłosić?

O przeprowadzeniu leczenia kanałowego zęba decyduje stomatolog. Każdą osobę, która zmaga się z niepokojącym bólem zęba i dużą wrażliwością na zimne napoje, zachęcamy do umówienia wizyty w klinice w Warszawie. Przeprowadzamy zabiegi endodoncji z wykorzystaniem najwyższej klasy mikroskopu, który umożliwia nam opracowanie i wypełnienie kanałów korzeniowych z najwyższą precyzją. Wszystkich pacjentów, których niepokoi ból zębów, zachęcamy do umówienia wizyty.

Nie w każdym przypadku konieczne będzie leczenie endodontyczne pod mikroskopem. Wskazaniem do zastosowania nowoczesnej technologii są wąskie i kręte kanały korzeniowe zęba, które bez mikroskopu mogą być trudne do zlokalizowania. Innym powodem, dla którego leczenie kanałowe pod mikroskopem jest wskazane, jest uszkodzenie, np. perforacja kanału korzeniowego zęba.

Mikroskop można wykorzystać także w przypadku konieczności wykonania ponownego leczenia kanałowego lub w przypadku działań, związanych z urazem zęba.

Jakich narzędzi używa się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem umożliwia bardziej precyzyjne zajęcie się pacjentem, którego zęby wymagają interwencji stomatologa. Do przeprowadzenia zabiegów używa się nowoczesnego sprzętu. Oczywiście głównym narzędziem jest mikroskop, pomagający w dokładnym wypełnieniu kanału. Inne narzędzia, jak wykorzystywane są w przypadku leczenia kanałowego pod mikroskopem to:

  • endometr – służy do pomiaru głębokości kanału;
  • mikrosilnik endodontyczny – pozwala na maszynowe opracowanie kanałów, dzięki czemu zabieg przeprowadzany jest znacznie szybciej.

Wśród narzędzi, jakich wymaga nowoczesna stomatologia znajdziemy także przyrządy penetrująco-piłujące, przydatne przy pracy, gdy kanały są wyjątkowo wąskie i kręte.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa – ile kosztuje?

Warszawa to miasto, w którym leczenie endodontyczne wykonuje się na porządku dziennym. Cennik takiego zabiegu ustalany jest na podstawie wymaganych czynności. W przypadku leczenia kanałowego pod mikroskopem liczy się nie tylko samo wykorzystanie mikroskopu. Na cenę leczenia wpływa także lokalizacja danego zęba oraz ilość kanałów, wymagających wypełnienia. Podczas wizyty w gabinecie stomatolog dokładnie ocenia indywidualną sprawę pacjenta i na podstawie diagnostyki ustala cenę zabiegu endodontycznego. W klinice w Warszawie wszystkich pacjentów traktujemy indywidualnie i staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki przeprowadzania endodoncji.

Leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem nie jest najtańszym działaniem, a jego cena jest wyższa, niż w przypadku zabiegu standardowego. Mimo wszystko precyzja, jaka wiąże się z leczeniem zęba przy wykorzystaniu mikroskopu, jest dużo wyższa, dlatego warto postawić na zabieg z wykorzystaniem tego narzędzia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa – umów się na wizytę

Klinika stomatologiczna w Warszawie zaprasza do umawiania się na leczenie zęba. Gabinet stomatologiczny Warszawa oferuje zabiegi, przeprowadzane przez specjalistów z dziedziny stomatologii.

Nasza klinika wyróżnia się nowoczesnym sprzętem, który pomaga w dokładnym leczeniu nieprawidłowości jamy ustnej. Zachęcamy do kontaktu pacjentów z bólem zęba, jak również osoby, zainteresowane wizytą kontrolną. Gwarantujemy pełen profesjonalizm działania i zapewniamy, że nasi specjaliści kompleksowo zajmą się leczeniem zębów, które potrzebują interwencji specjalistów.

Call Now Button