Cena implantów zębowych całej szczęki

Brak części lub całego uzębienia to dla wielu osób bardzo wstydliwy i krępujący problem. Osoby, które borykają się z niepełnym uzębieniem, zazwyczaj boją się posądzeń o zaniedbanie higieny. Tymczasem brak zębów nie zawsze musi się wiązać z brakiem dbałości o zdrowie jamy ustnej. Często jest wynikiem choroby. Zęby można, a nawet trzeba odbudować, aby nie tylko dodać sobie pewności siebie, ale też i nie doprowadzić do poważniejszych konsekwencji zdrowotnych. Brak uzębienia stwarza wiele innych problemów niż estetyczne.

Implant zęba Warszawa: ile kosztuje?

Nie ma jednej i stałej ceny implantu zęba. Cena wykonania zabiegu (wszczepienia implantu) może być różna, składa się na nią wiele czynników. Istotny jest materiał, z jakiego wykonany jest implant, technologie, które zostały użyte podczas zabiegu, ogólny stan jamy ustnej i uzębienia pacjenta. Poza tym do ceny należy doliczyć koszty badań i zabiegów, które są wykonywane przed założeniem implantów zębowych. Bardzo istotne jest tutaj badanie radiologiczne, czyli pantomogram. Niekiedy lekarz wskazuje, że potrzebne są dodatkowe zabiegi stomatologiczne. Przed założeniem implantu inne zęby muszą być zdrowe, pozbawione kamienia nazębnego. Na ostateczną wycenę składa się także doświadczenie i umiejętności lekarza implantologa. Różnice w cenie mogą wynikać też z lokalizacji gabinetu. Nie powinno więc dziwić, że koszt implant Warszawa będzie inny niż koszty zabiegu w innym mieście. Ostateczną decyzję o zgodzie na cenę zawsze podejmuje pacjent.

Pacjenci szukają w Internecie cen za implanty zębowe w przypadku konkretnych zębów oraz na przykład ceny, jaką osiągają implanty szczęki. Cena implantu zębowego różni się także w zależności od tego, czy jest to jedynka, dwójka, trójka czy dalsze zęby (trzonowe, przedtrzonowe). Cena nie ma znaczenia, czy chodzi o jedynkę dolną, czy górną. To samo jest w przypadku innych zębów.

Rodzaje implantów i ich cena

Implant to tak naprawdę tylko jedna część, dzięki której jest możliwe ulokowanie zęba w dziąśle. To tytanowy lub cyrkonowy wkręt, który umieszcza się bezpośrednio w kości. W ostatnich latach coraz popularniejsze są implanty cyrkonowe, ponieważ są biozgodne z organizmem ludzkim. To oznacza, że lepiej niż tytanowe implanty adaptują się one do dziąseł i tkanki kostnej. W dodatku implanty cyrkonowe są odporniejsze na ścieranie i są zbliżone w kolorze naturalnych zębów. Element, który jest widoczny stanowi korona. Korona jest wykonana z porcelany albo jest ceramiczna.

Z definicji więc implant to coś w rodzaju korzenia zęba. Wkręt, na którym mocuje się koronę. W praktyce sztuczny ząb to trzy elementy:

  • implant, czyli wkręt, korzeń sztucznego zęba,
  • łącznik protetyczny, łącznik między wkrętem a koroną zęba,
  • korona protetyczna, czyli widoczna część sztucznego zęba.

Wiele zależy również od tego, jaka technologia zostanie zastosowana przy wykonaniu implantów zębów. System implantologiczny jest proponowany przez stomatologa na etapie tworzenia planu leczenia. Najtańszy wariant polega na zastosowaniu implantów tytanowych, w których używany jest tytanowy łącznik i korona metalowo – porcelanowa. Droższym rozwiązaniem jest zabieg na implantach z cyrkonu, cyrkonowego łącznika i ceramicznej koronie. Każdorazowo zabieg wycenia lekarz, a pacjent podejmuje ostateczną decyzję po zapoznaniu się z kosztem procedury.

Na pewno ceny będą inne, gdy trzeba wykonać procedurę na wielu implantach. Cena pojedynczego implantu będzie na pewno niższa.

Jaka jest cena za wykonanie implantów całej szczęki?

Wycenę takiego leczenia wykonuje się nieco inaczej niż przy procedurze obejmującej 1-2 zęby. Implanty zębów niezbędnych do odbudowy uzębienia w całej szczęce zazwyczaj oscylują w ilości czterech sztuk maksymalnie. Resztę zębów stanowi proteza umocowana na implantach. Cena protezy górnej może być znacząco wyższa, niż cena protezy dolnej. Do umocowania dolnej protezy potrzebne są jedynie dwa implanty zębów, co jest przyczyną różnicy. Implanty całej szczęki wymagają często innych zabiegów. Przykładem jest odbudowa kości szczękowej, czy podniesienie dna zatoki.

W gabinetach stomatologicznych zazwyczaj nie podaje się ceny za implanty. Zęby u pacjentów są bardzo zróżnicowane, dlatego podawane w cennikach są zazwyczaj ceny od do. Implant zęba wymaga dodatkowych badań i zabiegów, stąd trudno jest określić kwotę. W obawie, przed rozczarowaniem pacjentów, należy podać więc cenę minimalną i maksymalną, aby pacjent mógł oszacować, czy stać go na zakup implantów szczęki. Przy zabiegu na wielu implantach trzeba liczyć się z tym, że potrzebne będą większe środki finansowe. Warto zainteresować się pożyczką na cele medyczne, jeśli nie dysponuje się pełną kwotą. Przy zabiegach na wielu implantach takie kredyty są chętnie udzielane od firm, które specjalizują się w pożyczkach na cele medyczne. Raty zazwyczaj są przyjazne dla pacjentów i pozwalają wykonać procedurę na wszystkich implantach bez przerw, których przyczyna leży w braku środków na leczenie. W wielu klinikach działają firmy pożyczkowe, na przykład takie jak MediRaty. Warto zapytać w recepcji, czy klinika współpracuje w tym zakresie.

Jakie zabiegi mogą towarzyszyć wstawianiu implantów?

Pod uwagę trzeba wziąć konsultację u implantologa. Następnie bardzo ważny jest pantomogram, czyli zdjęcie radiologiczne pacjenta, które pokaże, w jakim stanie są kości i korzenie zębów. Na wizycie u specjalisty zostanie tez określone, czy potrzebne są dodatkowe zabiegi, na przykład odbudowa kości lub wspomniane wcześniej podniesienie dna zatoki. Po zsumowaniu wszystkich niezbędnych procedur można powiedzieć o całkowitym koszcie implantów.

Najczęstsze pytania pacjenta

Całkowity koszt implantów to na pewno nie jedyne pytanie, które chciałby zadać pacjent. Będąc na wizycie u stomatologa, na pewno trzeba zapytać o koszt implantu wraz z łącznikiem. Przy układaniu planu leczenia na pewno pojawi się ilość niezbędnych konsultacji. Tutaj też warto się dowiedzieć, na jakie koszty się nastawić. Dentysta na pewno poinformuje też jakich badań będzie potrzebować. Poinstruuje również ile i jakich zdjęć radiologicznych będzie potrzebować. Trzeba się zorientować, czy będą potrzebne także inne zabiegi, to może wygenerować dodatkowy koszt. Jest to jednak niezbędne, aby po zabiegu wszczepienia implantu nie było żadnych przykrych komplikacji. Na pewno osoba zainteresowana implantami powinna się upewnić, czy implantolog oferuje opiekę po wykonaniu zabiegu.

Zobacz inne wpisy:

 

Call Now Button