Skaling – najczęstsze pytania

Skaling – najczęstsze pytania

Skaling jest to inaczej zabieg usuwania kamienia nazębnego. Kamień nazębny jest żółty lub lekko brązowy nalot, który możemy zaobserwować na zębach. Nalot ten powstaje z resztek jedzenia. Czy można usunąć go szczoteczką oraz płynem do płukania ust? Stomatolodzy są co do tego zgodni – aby całkowicie usunąć kamień nazębny konieczna jest wizyta w gabinecie dentystycznym!

1. Jak często należy usuwać kamień nazębny?

Szybkość gromadzenia się kamienia nazębnego jest sprawą indywidualną. Należy jednak co pół roku odwiedzić gabinet dentystyczny w celu usuwania kamienia nazębnego warszawa. Podczas wizyty stomatolog oceni czy zabieg usuwania kamienia – skaling jest potrzebny.

2.  Usuwanie kamienia nazębnego Warszawa – Czy skaling może szkodzić zębom?

Dobrze wykonany skaling, w gabinecie stomatologicznym nie szkodzi zębom w żaden sposób.

3. Usuwanie kamienia nazębnego Warszawa – Czy zabieg usuwania kamienia jest bolesny?

Skaling nie należy do zabiegów przyjemnych, jednak nie powinien też być bolesny. W przypadku, gdy pacjent cierpi na dużą nadwrażliwość, lub choroby przyzębia, stomatolog stosuje znieczulenie by pacjent uniknął dolegliwości bólowych.

Zapisz się na usuwanie kamienia nazębnego w Warszawie

dentysta Warszawa

4. Usuwanie kamienia nazębnego Warszawa – Jak długo trwa jeden zabieg skalingu?

Zabieg usuwania kamienia trwa zazwyczaj około godziny. Należy jednak pamiętać, że przy dużym nagromadzeniu się płytki wizyta w gabinecie dentystycznym może się przedłużyć. W naprawdę bardzo ciężkich przypadkach stomatolog może zdecydować o rozłożeniu zabiegu na dwie wizyty.

5. Usuwanie kamienia nazębnego Warszawa – Czy po skalingu można pić kawe?

Po zabiegu usunięcia kamienia często stomatolog stosuje fluoryzacje. Jeżeli tak będzie wtedy dentysta z pewnością poinformuje pacjenta, że nie powinien on jeść, ani pić przez godzinę po zabiegu. Po odczekaniu tego czasu, nie ma żadnych przeciwwskazań do picia kawy.

6. Usuwanie kamienia nazębnego Warszawa – Czy można usuwać kamień nazębny w ciąży?

Tak i nie. Technika w ostatnich latach poszła bardzo do przodu, dzięki czemu usuwanie kamienia stało się właściwie bezinwazyjnym zabiegiem. Zdania wśród dentystów są podzielone. Stomatolodzy uznają, że można usuwać kamień nazębny w ciąży. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciąże.

Usuwanie kamienia staje się z roku na rok coraz popularniejsze. Dzięki zabiegowi skalingu nie tylko zęby lepiej wyglądają, ale są też zdrowsze. Podczas wizyty u dentysty warto zapytać o zabieg usuwania kamienia nazębnego. Stomatolog z pewnością odpowie na każde pytanie i rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie skalingu.

Zapisz się na usuwanie kamienia nazębnego w Warszawie

dentysta Warszawa

0 0 votes
Article Rating
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Konrad
Konrad
5 lat temu

Ja chodzę na skaling co pół roku. Jak poszedłem pierszy raz to trwało to długo, ale teraz za każdym razem jest coraz lepiej

Madzia
Madzia
5 lat temu

A czy po skalingu zęby są bielsze?

Justyna
Justyna
5 lat temu

Regularnie chodzę na skaling, dzięki temu mam dużo mniejsze problemy z prochnica 😉

Andrzej
Andrzej
5 lat temu

Mi dentysta powiedzial ze powinienem chodzic na skaling co 6 miesiecy. Robię tak i rzeczywiście jest dużo lepiej, nie mam problemów z prochnica, a zabieg za każdym razem jest coraz krótszy.

Monia
Monia
5 lat temu

Uwielbiam wrażenie czystych zębów po skalingu, wydają mi się wtedy takie gładkie i czyste 🙂

Maria
Maria
5 lat temu

Uwielbiam to uczucie gładkich zębów po skalingu 🙂

Ela
Ela
5 lat temu

Odkąd chodzę na skaling co pół roku właściwie wcale nie mam problemu z próchnicą 🙂 Myślę, że każdy powinien robić skaling i starać się o tym nie zapominać 🙂

Iza
Iza
5 lat temu

Pierwszy raz w życiu miałam skaling 3 lata temu, nigdy wcześniej o tym nie słyszałam. Teraz chodzę na skaling regularnie i widzę dużą poprawę w stanie moich zębów 🙂

Call Now Button