Nowoczesny, cyfrowy pantomogram ma kolosalne znaczenie w przypadku dobrej diagnostyki stomatologicznej. Za pomocą specjalnego urządzenia, które wykonuje pantomogram możemy sprawdzić zdjęcie RTG uzębienia, żuchwy i szczęki. Na zdjęciu można dokładnie sprawdzić stan kości oraz struktury szczęki i żuchwy. Cyfrowe pantomogramy to obecnie najnowocześniejsze sprzęty, a Klinika Stomatologiczna Zbigniew Kowalik Warszawa jest doskonale wyposażona pod tym względem. Posiadamy nowoczesny sprzęt (pantomogram). W przeciwieństwie do maszyn starego typu nowe pantomogramy nie narażają zdrowia pacjentów, ponieważ emitują minimalną dawkę promieniowania. W naszej klinice stosujemy również wszelkie dodatkowe zabezpieczenia, które w istotny sposób chronią naszych pacjentów. Wykonanie zdjęcia pantomograficznego w żaden sposób nie jest inwazyjne lub bolesne. Nie trzeba się do niego przygotowywać.

Pantomogram Warszawa Bielany

Pantomogram to niezwykle dokładnie narzędzie diagnostyczne. Promienie rentgenowskie zostają skierowane na odpowiednie miejsce, rejestrują obraz na zdjęciu.

Pantomogram Warszawa – Kiedy wykonuje się RTG zęba?

Zazwyczaj stomatolog zleca wykonanie badania, którego celem jest prześwietlenie zębów w trakcie pierwszej wizyty. Przy zmianie lekarza również warto sprawdzić stan jamy ustnej, dlatego nie powinno nas zdziwić, jeśli stomatolog poprosi o wykonanie RTG. Prześwietlenie zęba i kości szczęki należy wykonać również w wypadku:

  • urazów mechanicznych, wynikających na przykład z podbicia, wypadku lub upadku,
  • choroby przyzębia lub tkanek kostnych,
  • problemach stawu skroniowo – żuchwowego,
  • podejrzenia zmian nowotworowych lub torbieli,
  • dużych zmian próchniczych,
  • problemów ze śliniankami, na przykład kamicy.

RTG pomaga ustalić, jak duże są złamania, ile potrwa leczenie i ich regeneracja. Pacjenta nie powinny martwić dawki promieniowania, które wyzwala aparat. Są one na tyle niewielkie, że nie wyrządzą żadnych szkód. Zdjęcie pantomograficzne nie szkodzi zdrowiu.

Pantomogram Warszawa Bielany

Aparaty te powinny być dostępne w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych. W naszej klinice w każdej chwili można wykonać takie badania, nie trzeba się na nie specjalnie umawiać. Osoba odpowiednio przeszkolona zawsze jest do dyspozycji naszych pacjentów, ponieważ wiemy, jak duże znaczenie ma prawidłowa diagnostyka w celu skutecznego leczenia. Pacjent zawsze dostaje od nas specjalne zabezpieczenia, w postaci ochronnych kamizelek, które nie przepuszczają promieniowania. Zdjęcia wykonujemy zawsze za zgodą pacjenta. RTG zębów traktujemy jako jeden z filarów odpowiedzialnej stomatologii.

Ekstrakcja zębów, a pantomogram Warszawa Bielany

Przed każdym tego typu zabiegiem zalecamy wykonanie badania, którego celem jest zdjęcie pantomograficzne. Dzięki temu stomatolog jest w stanie ocenić ułożenie zęba, jego wielkość oraz sposób w jaki powinien on zostać prawidłowo usunięty. W trakcie leczenia stomatolog może poprosić o ponowne wykonanie badania. Dzieje się tak wówczas, gdy jest ryzyko komplikacji zabiegu. Prosimy się jednak nie obawiać i zawsze staramy się uspokoić pacjentów. Takie badanie po prostu pomoże naszym specjalistom sprawniej wykonać zabieg i użyć odpowiednich technik, które w 100% będą dopasowane do indywidualnego przypadku. Każdą historię leczenia rozpatrujemy pod kątem danej osoby, nie może więc być mowy o przypadkowych, taśmowych działaniach.

Pantomogram Warszawa – Badanie pantomograficzne Bielany

Cały czas podkreślamy, że to badanie jest bardzo bezpieczne i nie inwazyjne, generujące nieszkodliwą dawkę promieniowania. Zdjęcie RTG (pantomogram Warszawa) wykonujemy również na życzenie samego pacjenta. Zdjęcie nie musi oznaczać kontynuacji leczenia w naszej klinice. Jeśli mają państwo swojego lekarza, a chcecie wykonać jedynie zdjęcie, to również zapraszamy. Zdjęcia RTG (pantomogram) udostępniamy pacjentom na płytach CD, które można potem odczytać w każdym gabinecie. Zdjęcie zębów wykonane w naszym gabinecie może otworzyć każdy inny stomatolog.

Bardzo ciekawym aspektem są zdjęcia zębów wykonywane na zlecenie ortodonty. W naszej klinice również współpracujemy z ortodontą i umożliwiamy wykonanie pełnej diagnostyki pod założenie aparatu na zęby. W tym celu również warto wykonać zdjęcia zębów (RTG), które pokażą ich ułożenie, mogące być kluczowe dla dalszego postępowania. Ortodonta na podstawie wyniku badania ustali konkretne zalecenia oraz ustali dalszy sposób leczenia nieprawidłowej budowy kości lub nieprawidłowego ułożenia zębów. Z pewnością uzupełnieniem badania RTG będzie pobranie wycisku, które również pomoże w ustaleniu właściwego postępowania.

W naszej klinice w każdym przypadku działamy bardzo indywidualnie i staramy się świadczyć najwyższej jakości usługi.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Służymy pomocą na każdym kroku.

Telefon

Stacjonarny: 22 833-05-19,
Komórkowy: +48 606 104 166

Nasz adres

ul. Lektykarska 32,
01-687 Warszawa

Call Now Button