Kompetentny dentysta – po czym poznać lekarza z powołania?

Jak wybrać dentystę na lata?


Rynek usług stomatologicznych stale się rozrasta. W samej Warszawie mamy do wyboru dziesiątki, jeśli nie setki gabinetów i klinik stomatologicznych. Co za tym idzie, jest  minimum dwa razy więcej lekarzy dentystów do wyboru. Jak zatem zdecydować, któremu z nich zaufać? Do którego udać się po pomoc?

Bardzo dużo osób po prostu obawia się, czy wręcz boi się dentysty. Jest to najczęściej związane z tym, że w czasie dzieciństwa leczenie stomatologiczne nie należało do najlepszych czy najprzyjemniejszych doświadczeń. Te negatywne przeżycia często powodują zastój w leczeniu stomatologicznym, a jeśli dodamy do tego złe nawyki i brak odpowiedniej higienizacji, to wtedy sytuacja zaczyna wyglądać bardzo źle… Jaki zatem powinien być lekarz dentysta z powołania, żeby takie sytuacje się już nie powtarzały?

Klinika stomatologiczna Warszawa – zapisz się na wizytę

Kompetentny Dentysta- czyli jaki?


Kompetentny Dentysta powinien posiadać rozległą wiedzę i niezbędne umiejętności do wykonywania swojego zawodu na najwyższym poziomie. Bardzo ważne jest również to, żeby stale się doskonalił w tym co robi – poszerzał swoją wiedzę, podnosił kwalifikacje, doskonalił się w zawodzie. To właśnie po to przecież przychodzimy – żeby finalne efekty pracy lekarza nas usatysfakcjonowały. Lekarz tej specjalizacji musi być trochę „psychologiem” tzn. powinien potrafić „dotrzeć” do każdego Pacjenta. Chęć niesienia pomocy powinna być jego powołaniem, czymś co chce robić każdego dnia. Zdrowie, uśmiech i zadowolenie Pacjentów powinny być jego największym sukcesem. Umiejętność zdobycia zaufania, aktywne słuchanie, rozluźnienie osoby, która przychodzi spięta czy zdenerwowana to bardzo przydatne umiejętności. Dentysta z powołania powinien podchodzić indywidualnie do każdego Pacjenta. Traktować go z szacunkiem i być wyrozumiałym na różne obawy i lęki. Niezwykle miłe jest witanie Pacjenta przez lekarza gdy wchodzi on do gabinetu oraz nawiązywanie kontaktu wzrokowego w trakcie rozmowy. Ważne jest, aby starał się wszystko jak najlepiej i najdokładniej Pacjentowi wytłumaczyć, sugerował najlepsze dla niego rozwiązania, dążył do tego, aby leczenie było jak najmniej bolesne, a wizyta przebiegała w przyjaznej atmosferze.

Lekarz z powołania = zadowolony Pacjent!

Podsumowując: o tym czy Dentysta jest taki, jak opisano powyżej, świadczą jego Pacjenci. To oni są wyznacznikiem umiejętności i podejścia danego lekarza do zawodu. Jeżeli Pacjent jest zadowolony to wraca, chwali lekarza, poleca go swoim znajomym i rodzinie. Klinika Stomatologiczna Zbigniew Kowalik działa na rynku ponad 30 lat i leczą się u tu kolejne pokolenia Pacjentów – jest to dla nas największy sukces. Wspaniali Lekarze, którzy u nas pracują – https://klinikastomatologiczna.pl/naszzespoldentystyczny/ , przyjazna, rodzinna atmosfera, zadowolenie i uśmiech Pacjentów – z tego jesteśmy bardzo dumni!

Klinika stomatologiczna Warszawa – zapisz się na wizytę

Call Now Button