Serwisy o zdrowiu

Internet- wiedza na wyciągnięcie ręki

 

W ciągu ostatnich lat liczba osób korzystających w Internecie z serwisów o zdrowiu stale się powiększa. Coraz więcej ludzi jest zainteresowanych swoim stanem zdrowia lub bliskich im osób. Popularność i dostępność serwisów internetowych spowodowała, że już co piąty Polak (stan na rok 2018) poszukiwał w ten sposób wiedzy i informacji. Chcemy mieć wpływ zarówno na to czy jesteśmy zdrowi ale także na to jak się czujemy i wyglądamy.  Coraz większa liczba ludzi chce mieć kontrolę i wpływ na swoje życie- nie polegać już tylko na tym co „dostaje się” od przodków lub co powie nam lekarz do którego chodzimy. Poszukujemy, sprawdzamy, porównujemy informacje aby być nie tylko świadomym swojego zdrowia i ciała, ale także aby je poprawiać i  ulepszać.  Pojawia się potrzeba , aby rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami, poglądami na tematy zdrowotne. Szukamy różnych możliwości i rozwiązań pojawiających się problemów. Jesteśmy coraz bardziej ciekawi, chcemy mieć wybór i cieszyć się do późnych lat dobrym zdrowiem.

Gdzie mogę znaleźć informacje?

Na rynku dostępnych jest wiele serwisów dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Największe z nich posiadają niezwykle rozbudowany system informacji obejmujący praktycznie wszystkie poszczególne dziedziny medycyny tj.: alergologia, dermatologia, diabetologia, chirurgia, gastrologia, ginekologia, kardiologia, laryngologia, ortopedia, pulmonologia, stomatologia. Osoby zainteresowane znajdą w nich zarówno szczegółowe opisy poszczególnych chorób, przypadków, sposobów leczenia, jak i porady oraz działania profilaktyczne. Kompleksowe i rozbudowane informacje dotyczą tematów medycznych ale znajdują się tam też inne działy takie jak sport, dieta, uroda, psychologia. Codziennie dodawane są nowe, ciekawe artykuły, opinie ekspertów, można również wymienić się własnymi doświadczeniami na forum dyskusyjnym. Do największych i najprężniej działających serwisów internetowych o zdrowiu w Polce zaliczają się:

Oprócz serwisów ogólnych, bardzo mocno rozbudowanych we wszystkich aspektach związanych ze zdrowiem, są też takie, które zajmują się węższymi kwestiami. Przykładem może być tutaj portal  https://www.znanylekarz.pl/ gdzie możemy wyszukać konkretnego lekarza, dowiedzieć się czym konkretnie się zajmuje, gdzie przyjmuje Pacjentów, ale także przede wszystkim poczytać jakie są opinie Pacjentów na jego temat. Jest to bardzo przydatne narzędzie przy podejmowaniu decyzji o wyborze danego specjalisty.
Innym przykładem może być serwis https://www.doz.pl/ który jest tak naprawdę ogromną apteką internetową. Są tam podzielone na kategorie i działy prawie wszystkie dostępne na rynku leki, suplementy, witaminy, zioła, maści. Wybór jest ogromy a informacje sprawdzone i rzetelne- jak na ulotce w opakowaniu leku.
Na rynku internetowym są też  dostępne serwisy wyspecjalizowane w jednej konkretnie dziedzinie  jak np.: https://www.echirurgia.pl/ ,   https://www.kardiolo.pl/ czy  http://www.forumginekologiczne.pl/ – znajdziemy na nich wszystkie informacje związane z tą jedna, konkretną dziedzina którą się zajmują.
Coraz większą popularnością cieszą się blogi poświęcone zdrowiu i zdrowemu odżywianiu- do tych najczęściej odwiedzanych w 2018 roku należą: https://arturtopolski.pl/ i https://gurbacka.pl/ .
Znajdziemy na nich ciekawe artykuły, porady ale również przepisy, diety czy przykłady ćwiczeń.
Wszystkie osoby,  zainteresowane wiedzą stomatologiczną zapraszamy do lektury artykułów na naszej stronie https://klinikastomatologiczna.pl.  Znajdują się tam ciekawe porady i sprawdzone informacje, które pomogą zachować dobry stan zdrowia naszej jamy ustnej.

O czym nie możemy zapominać!

Internet daje nam praktycznie nieskończone możliwości pogłębiania naszej wiedzy, znajdowania odpowiedzi na dręczące nas pytania czy rozwiązywania wątpliwości. Musimy jednak pamiętać, że artykuły czy opinie wyrażają bardzo często ludzi bez wykształcenia medycznego i mimo, iż działają oni w dobrej wierze to mogą się jednak mylić. Nie możemy więc zapominać, że to lekarz powinien być osobą z którą omawiamy, konsultujemy stan swojego zdrowia. Warto jednak być do tej rozmowy dobrze przygotowanym😊

Call Now Button