Dentysta w przedszkolu! Akademia Pana Ząbka

Akademia Pana Ząbka to program profilaktyczny stworzony dla Prywatnej Kliniki Stomatologicznej Zbigniewa Kowalika. Lekarze w naszej klinice wiedzą jak ważna jest higiena jamy ustnej już od najmłodszych lat, dlatego czują się odpowiedzialni za uzębienie dzieci i starają się pokazywać prawidłowe nawyki.

 

I Edycja – co robił dentysta w przedszkolu?

W styczniu tego roku została zrealizowana pierwsza edycja programu i jednocześnie stałą opieką stomatologiczną zostało objęte jedno z przedszkoli na warszawskich Bielanach (Przedszkole Sióstr Imienia Jezus). Pierwszym etapem było przygotowanie dzieci do wizyty dentysty, w miejscu dla nich przyjaznym – w przedszkolu. Siostry opowiedziały dzieciom wiele historii związanych z prawidłową higieną jamy ustnej oraz zawodem stomatologa i zapowiedziały wizytę dentysty w najbliższym czasie.

Kilka dni później w zaprzyjaźnionym przedszkolu pojawiła się stomatolog Katarzyna Kasza – Kołodziejska, która opowiedziała dzieciom o podstawowych zabiegach higieny jamy ustnej i zaletach systematycznego szczotkowania zębów. Nie obyło się również, bez oglądania i przymierzania typowych dla stomatologa akcesoriów.

Kolejnym etapem była wizyta dzieci w klinice stomatologicznej na ul. Lektykarskiej 32. Dzieci podzielone zostały na grupy, które odwiedzały nasze gabinety dentystyczne w poszczególne dni. Mimo tego, że każde z tych spotkań odbywało się w ramach określonego harmonogramu to jednocześnie każde było zaskakujące i wyjątkowe. Każde z dzieci przeszło bezpłatny przegląd dentystyczny, otrzymało upominki i mogło zajrzeć w każdy, nawet najmniejszy zakamarek naszej kliniki.

 

Współpracuj z nami!

Wszystkie przedszkola zapraszamy do współpracy!

Call Now Button