Aparaty ortodontyczne  to model dopasowany do zębów pacjenta, stosowany w ortodoncji, wyrónuje on i prostuję zęby, jednocześnie pomaga w ich pozycjonowaniu w zgryzie.

CBCT to najnowocześniejsza metoda diagnostyki zębów polegająca na zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego w technice 3D.

Chirurg szczękowy dentysta, który ma specjalne szkolenie w zakresie chirurgii, aby rozwiązać problemy z jamą ustną i szczęką.

Dewitalizacja zęba w stomatologii proces “zatrucia zęba” polegający na  niszczeniu miazgi zęba za pomocą specjalniej substancji parapasty. Jest jednym z eapów leczenia kanałowego.

Ekstrakcja zęba  jest to zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu zęba z zębodołu. Używa się do niego specjalistycznych narzędzi, np. kleszczy.

Endodoncja to dziedzina zajmująca się leczeniem kanałowym zębów, polegającym na usunięciu miazgi, która umiejscowiona jest w koronie zęba i jego korzeniach oraz uzupełnieniu jej odpowiednim materiałem zastępczym.

Fluoryzacja, czyli wprowadzanie do szkliwa nazębnego roztworów związków fluoru w celu zapobiegania próchnicy lub nadwrażliwości zębów.  Polega on na stosowaniu różnych rodzajów preparatów z fluorem – wewnętrznie: tabletki, krople z fluorem, produkty spożywcze wzbogacone o jony fluorkowe lub zewnętrznie: płyny do płukania i mycia zębów, żele, lakiery.

Implant to proteza, którą umieszcza się na stałe w miejscu utraconego zęba, odznacza się dużą trwałością oraz odpornością.

Implantologia to  nauka lub techniki związane z implantami dentystycznymi

Kamień nazębny to zwapniała płytka nazębna, czyli twardy osad powstający na zębach.

Miazga to jest tkanka łączna wypełniająca jamę zęba w kanałach i komorze zęba. Tkanka ta jest bogato unaczyniona i unerwiona, która łączy zęba z przyzębiem. Złożona jest z kilku warstw, w momencie gdzie miazga ulega uszkodzeniu traci ona umiejętności obronne i zostaje zainfekowana poprzez bakterie i obumiera.

Ortodocja dział stomatologii zajmujący się nieprawidłowościami zębów (takimi jak wady zgryzu) i ich korektą (jak przy pomocy aparatów ortodontycznych). Leczenie prowadzone jest przez specjalistę ortodontę.

Piaskowanie zębów to metoda skutecznego i bezbolesnego usuwania płytki nazębnej. Działa najlepiej jako dodatkowy środek do czyszczenia kamienia nazębnego. Jest to idealna metoda przygotowania do dalszych zabiegów, takich jak np. wybielanie.

Znieczulenie ogólne kontrolowane, czasowe i całkowite zniesienie bólu, świadomości i odruchów obronnych osoby znieczulanej. Głównie osoby wykazujące objawy typowej dentofobii – panicznego, niemożliwego do opanowania strachu przed leczeniem zębów, ale także osoby upośledzone umysłowo.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
5 lat temu

z przyjemnoscia wybiore sie na wizyte u dentysty w klinice na bielanach

Call Now Button