Dentysta Warszawa – gdzie udać się z bólem zęba, na wybielanie, usuwanie ósemki czy wykonanie protezy.

Dobry dentysta w Warszawie to poszukiwany specjalista. Na zabieg wykonany na NFZ czasem trzeba długo poczekać. Prywatny gabinet dentysty w Warszawie większość zabiegów wykona od ręki. Dentysta w Warszawie to lekarz, który nie tylko zaplanuje odpowiednie leczenie, ale i przekieruje do specjalistów z innych dziedzin.

Kolejki do dentysty w Warszawie

Niestety kolejki do dentystów mogą być dość długie, co w przypadku niektórych zabiegów może być kłopotliwe. W całej Polsce na średnio na zabieg w 2017 roku czekało się około 8 miesięcy. Z roku na rok ten czas się powiększa. Tymczasem typowy dentysta w Warszawie obserwuje, że na protezę pacjent musi poczekać około 2 lat. Do dentysty w Warszawie kolejka na zabieg z zakresu stomatologii zachowawczej może wynosić dzień lub kilka w zależności od specjalisty, jakiego wybierzemy. Niektórzy lekarze są mocno polecani przez pacjentów i z automatu na nich pacjent musi poczekać. Aby zapisać się do chirurga stomatologicznego w Warszawie na NFZ, pacjent jest zobligowany do ustawienia się w kolejce po numerek, w jednej z placówek przykładowo dziennie numerków wydawanych jest tylko 10. Jeśli pacjent się nie załapie, to kolejnego dnia od nowa stawia się po numerek. Chyba że decyduje się na wizytę prywatną, gdzie zapisy są bardziej płynne i komfortowe.

Prywatny dentysta w Warszawie

Dentysta w Warszawie prowadzący prywatny gabinet lub klinikę stomatologiczną przyjmuje w dogodnych terminach. Osoba z bólem może liczyć na pomoc jeszcze tego samego dnia. Gabinety dentystów w Warszawie umożliwiają zapisy zarówno online (przez stronę), jak i telefonicznie. Wiele z gabinetów oferuje zapis na wizyty także za pośrednictwem portali, gdzie pacjent może sprawdzić także opinie o danym lekarzu. Dentysta w Warszawie, jeśli chce być rozpoznawalny, powinien założyć sobie konto na przykład na portalu Znany Lekarz. Łatwość wyszukania gabinety i sprawdzenie opinii dla wielu pacjentów jest bardzo pomocne przy wyborze specjalisty.

Klinika stomatologii Warszawa

Opinie o dentystach w Warszawie

Zanim pacjent wybierze się do dentysty w Warszawie, to powinien zapoznać się z opiniami na jego temat. Inni pacjenci na pewno zwrócili uwagę na porządek w gabinecie, dojazd oraz miłe przyjęcie. Komfort obsługi u prywatnego dentysty w Warszawie jest na równi ważny, co jakość wykonania zabiegu. Dlatego też warto przeczytać, aby dowiedzieć się kilku ważnych spraw. Na przykład, czy osoba obsługująca recepcję była miła i pomocna, czy lekarz klarownie wyjaśnił plan leczenia i odpowiadał na potrzeby pacjenta.

Specjalizacje dentystów w Warszawie

Najczęściej do dentysty w Warszawie pacjenci zgłaszają się z bólem zęba. Do lekarza umawiają się na zabieg z zakresu stomatologii zachowawczej. To dział, który obejmuje profilaktykę próchnicy i leczenie zębów. Niektóre ubytki w szkliwie wymagają krótkiego leczenia, wizyta trwa maksymalnie pół godziny. Istnieje jednak szereg sytuacji, kiedy wymagane jest leczenie kanałowe. Wówczas proponowany jest zabieg z endodoncji, czyli leczenia kanałowego. Ubytki, które kwalifikują się do leczenia kanałowego, są zazwyczaj głębokie i zaczynają się jeszcze w korzeniu zęba. Zabieg endodontyczny trwa długo, bo jedna wizyta to czas około godziny spędzonej w gabinecie. Aby dokładnie oczyścić kanały, stomatolog potrzebuje kilku takich wizyt. Lekarz może potrzebować od 3 do nawet 5 spotkań, aby całkowicie wyleczyć zęby.

dentysta W Warszawie

Wiele gabinetów dentysty w Warszawie oferuje zabiegi dla najmłodszych, czyli stomatologię dziecięcą. U specjalisty można leczyć zarówno mleczne zęby, jak i stałe. Do stomatologa dziecięcego można się zgłosić w przypadku, kiedy dziecko zacznie odczuwać ból zębów, ale nie tylko. Gabinet dentysty w Warszawie może organizować specjalne wizyty dla dzieci nazywane wizytami adaptacyjnymi. Wówczas lekarz nie musi leczyć zębów, ale oswaja dziecko z gabinetem, sprawdza stan ząbków, rozmawia na temat higieny w sposób zrozumiały dla dziecka. Dzięki takim akcjom wizyta w przypadku prawdziwego bólu nie jest stresująca dla dziecka i dla rodzica, a lekarz może wykonać zabieg w krótszym czasie i bez walki z dzieckiem. Dentysta w Warszawie często posiada specjalnie zaaranżowane gabinety na potrzeby dzieci.

Pacjenci zgłaszają się do stomatologów także wtedy, kiedy dokucza im ósemka, tak zwany ząb mądrości. Najczęściej lekarz proponuje ekstrakcję, czyli wyrwanie takiego zęba. Zajmuje się tym chirurg. Ale zadaniem chirurga nie jest jedynie wyrywanie zębów. Specjalista może odtwarzać tkanki miękkie i kostne. Dentysta w Warszawie, który wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej, może także dokonać przeszczepu kości, zlikwidować stany zapalne i usunąć zatrzymane zęby. Chirurg może ściśle pracować z ortodontą.

dobry dentysta w Warszawie

Z kolei pedodoncja to dział stomatologii, w której lekarz przygotowuje protetykę. Dentysta w Warszawie, który zajmuje się odtwarzaniem brakujących fragmentów uzębienia, bazuje na przygotowaniu protez. Dentysta w Warszawie będący protetykiem może być również implantologiem. Protezy mogą być zrobione na bazie stopów metali lub porcelany. Można je podzielić ze względu na ruchomość na stałe protezy (implanty) oraz ruchome, czyli mogące zostać wyjęte z jamy ustnej.

Uzupełnieniem gabinetu dentysty w Warszawie jest stanowisko higienizacyjne, czyli przygotowane do wykonywania zabiegów peridontologicznych. Zabiegi te skupiają się na profilaktyce i leczeniu przyzębia oraz dolegliwości od strony błony śluzowej. Specjalista higieny wykonuje skaling, piaskowanie oraz wszelkie zabiegi mające na celu zapobieganie paradontozie.

Badania, które zlecają dentyści w Warszawie

Stomatolog, zanim podejmie się zabiegu, musi wykonać szereg badań, w tym przeprowadzić z pacjentem szczegółowy wywiad. Dzięki informacjom pozyskanym od pacjenta lekarz dostaje bazę do wykonania planu leczenia. Podczas zadawania pytań lekarz sprawdza, jakie pacjent ma alergie, przebieg dotychczasowego leczenia i objawy, które skłoniły pacjenta do umówienia się na wizytę. Dentysta w Warszawie zazwyczaj ma możliwość zlecenia wykonania zdjęcia rentgenowskiego. Zanim podjęte zostanie leczenie, lekarz musi dokładnie zobaczyć zmiany, które są niewidoczne gołym okiem. Przykładowo takimi zmianami mogą być torbiele, próchnica pomiędzy bardzo ściśle ułożonymi zębami. Zdjęcie RTG wykonuje specjalista. W niektórych przypadkach dentysta w Warszawie może skierować pacjenta na wykonanie USG lub tomografii komputerowej. Lekarz musi obejrzeć także i ocenić stan jamy ustnej. Badanie to wykonuje przy pomocy lusterka i zgłębnika. Dzięki tym narzędziom lekarz może obejrzeć ząb z możliwych stron oraz dokładnie zbadać nierówności i zmiany koloru zębów, ich twardość i podatność na kruszenie.

Wizyta u dentysty w Warszawie

Wiele osób przeraża wizyta w gabinecie, ponieważ kojarzy im się ze stresem, bólem i strachem. Niestety jest to efekt wielu lat pracy na starym sprzęcie, proponowanych zabiegów bez znieczulenia i braku empatii u lekarzy. Na szczęście czasy te dawno minęły. Aktualnie gabinet dentysty w Warszawie jest miejscem, gdzie znajduje się najnowocześniejszy sprzęt, znieczulenia są dostępne od ręki i dla każdego. Nie oferuje się już złotych zębów, proponuje się dopasowane do indywidualnego koloru zębów implanty. Dzięki nowoczesnym narzędziom zabiegi trwają krótko. Udając się do dentysty w Warszawie, nie trzeba mieć żadnego skierowania.

Call Now Button