Aparaty ortodontyczne dla dorosłych

Obecnie widok dorosłych w aparatach ortodontycznych na zębach nie jest niczym dziwnym. Wzrasta świadomość społeczna na temat zalet płynących ze zdrowego zgryzu, a posiadanie prostego uzębienia przestało być tylko kwestią estetyczną, choć i to jest ważny aspekt.

Aparaty ortodontyczne dla dorosłych z roku na rok zyskują na popularności. Uzyskany przy ich pomocy prosty uśmiech sprawia, że nie tylko z przyjemnością spoglądamy w lustro, ale również unikamy wielu problemów płynących z nieprawidłowego układu zębów. Krzywy zgryz często uniemożliwia dokładne oczyszczenie jamy ustnej, a co za tym idzie, zwiększa ryzyko próchnicy i innych chorób uzębienia. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na aparaty ortodontyczne dla dorosłych. Ceny zaczynają się od 2 i sięgają do nawet 25 tysięcy złotych, w zależności od wybranej metody terapii wad zgryzu. Nasza klinika stomatologiczna (Warszawa Bielany) rekomenduje ekonomiczne aparaty ortodontyczne dla dorosłych, które pomogą w uzyskaniu pożądanego efektu.

Refundacja aparatu ortodontycznego dla dorosłych – czy jest możliwa?

Wiele osób, przed podjęciem decyzji na temat tej formy terapii wad zgryzu, zastanawia się czy możliwa jest refundacja aparatu ortodontycznego dla dorosłych. Obecna polityka NFZ przewiduje refundację leczenia tylko dla dzieci i młodzieży. Koszty terapii wad zgryzu u dorosłych pokrywamy więc w oparciu o środki własne. Jeżeli szukasz ekonomicznego rozwiązania, dobrym wyborem jest aparat ortodontyczny ruchomy dla dorosłych. Cena takiego aparatu jest zdecydowanie niższa, dlatego zachęcamy do konsultacji ortodontycznej. Nasz ortodonta (Warszawa Bielany) pomoże Ci wybrać odpowiednią metodę terapii. Efekt pięknych i zdrowych zębów, pomoże Ci uzyskać właśnie aparat ortodontyczny dla dorosłych. Cena konsultacji w naszej klinice stomatologicznej jest niewygórowana, zachęcamy więc do zapisów.

Aparat ortodontyczny trainer dla dorosłych

Poza wspomnianymi już aparatami ortodontycznymi, które mają za zadanie korygowanie wad zgryzu, istnieje również aparat ortodontyczny trainer dla dorosłych. Ten typ aparatu ma za zadanie głównie zwalczanie złych nawyków i dysfunkcji narządu żucia. Aparat ortodontyczny trainer dla dorosłych działa w oparciu o naturalne siły mięśni policzków i języka, dzięki czemu powoduje konieczność zachowania prawidłowego ułożenia nie tylko szczęki i żuchwy, ale również języka. Jednocześnie tego typu aparat korzystnie działa na pacjentów borykających się z bruksizmem. Zachęcamy do umówienia wizyty u stomatologa lub ortodonty, aby wybrać odpowiednią metodę terapii wad zgryzu. Tylko na podstawie badania i wywiadu lekarskiego możliwe jest zastosowanie optymalnych środków korygujących w tym zakresie.

Aparaty ortodontyczne u dorosłych to obecnie codzienność. O tym, że piękny uśmiech jest najlepszą ozdobą nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz więcej osób decyduje się skorzystać z tej metody prostowania zębów. Jeżeli również chciałbyś poprawić wygląd i stan zdrowia swojego uzębienia, ortodonta przedstawi Ci dostępne aparaty ortodontyczne dla dorosłych i pomoże wybrać najlepszy dla Ciebie.

Call Now Button