Co zrobić by utrzymać efekt wybielania zębów?

Wiemy, że marzysz o idealnym białym uśmiechu. Jednym z możliwych sposobów realizacji tego marzenia jest wybielanie w gabinecie dentystycznym.

Co robisz? Umawiasz się na wizytę u stomatologa! Wybielanie przeprowadzone przez dentystę to najskuteczniejsza metoda. Należy jednak pamiętać,  że efekty wybielania zębów nie są dane nikomu raz na zawsze. O uzyskany efekt należy odpowiednio dbać. Nasz stomatolog podpowiada, jak należy dbać o zęby, aby ten efekt utrzymać!

Wybielanie zębów to zabieg, który cieszy się wśród pacjentów gabinetów stomatologicznych coraz większą popularnością. Zabiegi profesjonalne przynoszą bardziej spektakularne efekty niż stosowanie produktów dostępnych w drogeriach i aptekach. By utrzymać efekt nieskazitelnie białego uśmiechu, trzeba zastosować się do kilku zasad.

Odpowiednia dieta na białe zęby

Pierwszy i konkretnym zaleceniem, które usłyszysz od swojego dentysty, jest zachowanie tzw. białej diety. Menu tego sposobu odżywiania opiera się na produktach, które nie zawierają w swoim składzie substancji barwiących. Nie spożywanie takich produktów jest konieczne aby kolor zębów się ustabilizował i utrwalił. Czas stosowania tej diety zaleca bezpośrednio dentysta. Zazwyczaj okres ten trwa od 3 dni do 2 tygodni.

Produkty zakazane: mocna czarna herbata, kawa, coca-cola, czerwone wino, sok z czarnej porzeczki, winogron, ciemne sosy (grzybowy, pomidorowy), buraczki, kapusta, pomidory, jagody, borówki, porzeczki.

Produkty dozwolone: nabiał, mięso drobiowe, białe pieczywo, kasze, warzywa i owoce o neutralnych barwach.

Odpowiednia higiena jamy ustnej

Podstawą odpowiedniej higieny jamy ustnej jest rzucenie palenia przez pacjentów, którzy palą. Papierosy to produkty zawierające w swoim składzie wiele szkodliwych substancji dla całego organizmu. Szkodzą również zębom. Przyspieszają odkładanie się osadu, przebarwiają szkliwo i przyczyniają się do powstawania kamienia nazębnego.

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest również w stanie przedłużyć efekt śnieżnobiałego uśmiechu. Zęby należy szczotkować po każdym posiłku. Jeśli nie istnieje taka możliwość to przynajmniej 2 razy dziennie, przez około 2-3 minuty. Istnieją oczywiście sytuacje, w których umycie zębów graniczy z cudem! Wtedy na ratunek przychodzi bezcukrowa guma do żucia. Można ją rzuć do 20 minut po posiłku. Oprócz szczotkowania zębów, do higieny jamy ustnej należy dodać również płukanki oraz nitkowani zębów.

Zastosowanie się do wszystkich zaleceń dentysty oraz regularne wizyt w gabinecie stomatologicznym przedłużą efekt wybielania.

 

 

 

 

 

 

Call Now Button