Wybielanie zębów

Wybielanie zębów staje się coraz popularniejsze. Nic dziwnego, z każdej strony jesteśmy bombardowani zdjęciami celebrytów o śnieżnobiałym, lśniącym uśmiechu. Jednak jak się za to zabrać by nie narobić sobie więcej szkód niż pożytku?

Wybielanie zębów w domu

W Internecie można przeczytać masę postów o tym jak wybielić zęby w domu. Jedni polecają sodę oczyszczoną, inni paski wybielające, jeszcze inni preparaty z apteki. Jednak należy pamiętać, że wybielanie zębów jest dosyć inwazyjnym zabiegiem i może nieść za sobą pewne powikłania takie jak na przykład nadwrażliwość zębów. Istnieją też preparaty, które mają ścierać płytkę nazębną, dostępne są one nawet w drogeriach. Jednak na te preparaty należy uważać w szczególności. Mogą one powodować nawet ścieranie szkliwa! Dlatego warto dobrze się zastanowić przed próbą wybielania zębów w domowym zaciszu. Efekt może okazać się niesatysfakcjonujący, a dodatkowo zabiegi takie mogą prowadzić do zniszczenia zębów

Wybielanie w gabinetach stomatologicznych

Tylko co zrobić jeśli nie chce się zniszczyć zębów, a marzy się o śnieżnobiałych zębach? Najlepszym rozwiązaniem jest porada dentysty w gabinecie stomatologicznym. To właśnie stomatolog pomoże dobrać najlepszą metodę wybielania zębów, która nie tylko zapewni nam śnieżnobiały uśmiech na długi czas, ale także nie zniszczy nam w żaden sposób zębów. Przede wszystkim, aby wybielać zęby należy pamiętać, że przed takim zabiegiem najlepiej jest przeprowadzić wcześniej zabieg usunięcia kamienia z zębów. Zdarza się, że to kamień powoduje przebarwienia i już po zabiegu skalingu uśmiech jest znacznie bielszy.

Metody wybielania zębów

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym może przebiegać na różne sposoby. Istnieje między innymi metoda domowa. Polega ona na tym, że wykwalifikowana osoba w gabinecie stomatologicznym pobiera wyciski zębów i z wycisków tych tworzy nakładki silikonowe na zęby, które pacjent dostaje do domu. Do tego otrzymuje się preparat do nałożenia do nakładek na zęby. Odpowiednio dobrane stężenie preparatu oraz nakładki pozwolą już na uzyskanie bielszego uśmiechu.

 

Warto przed wybielaniem zębów skonsultować się ze swoim stomatologiem. To on pomoże dobrać odpowiednią metodę, która sprawi, że uśmiech będzie bielszy.

0 0 votes
Article Rating
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
5 lat temu

Kiedyś wybielałam zęby w domu jakimś środkiem, który kupiłam w aptece, Efektu prawie nie było widać, za to zęby stały się bardzo wrażliwe

Gosia
Gosia
5 lat temu

Wybielałam zęby prawie 2 lata temu. Higienistka po wybielaniu poleciła mi pastę wybielającą do podtrzymania efektu. Jestem bardzo zadowolona a efekt nadal widoczny!

Daga
Daga
5 lat temu

Chciałbym wybielić zęby, ale lekarz stwierdził, że najpierw warto wyleczyć te w których mam ubytki

Kinga
Kinga
5 lat temu

Wybielałam zęby miesiąc temu. Serdecznie polecam!!

Konrad
Konrad
5 lat temu

Moja żona uparła się na wybielanie zębów. Wybieliła przed ciążą, już jest pół roku po porodzie a zęby wciąż białe

Call Now Button