Wpływ e-papierosa na zęby

Historia e-papierosa

Dla wielu ludzi e-papierosy wydają się być wygodną i skuteczną metodą do całkowitego rzucenia palenia. Pierwsze z nich powstały stosunkowo niedawno bo w 2004r.  Sam e-papieros jest rodzajem specyficznego inhalatora z nikotyną, początkowo wszyscy palacze podchodzili do niego dosyć nieufnie jednak wielość zalet jakie posiada ten wynalazek przemówił do dużej części tej grupy społecznej. W Polsce już ponad milion osób pali e-papierosy, większość z nich wybiera je jako kompensatę zamiast zwykłego papierosa. Liczba zwolenników jednak nadal rośnie, głównymi zaletami tego artykułu jest przede wszystkim ładny zapach, niska cena, białe zęby.

Co dentyści uważają na temat e-papierosów?

Jednak nadal przedmiotem sporów pozostaję wpływ substancji aktywnych, które zawarte są w liquidzie na zdrowie człowieka, dlatego tez wielu dentystów nadal zaprzecza faktom, o ich pozytywnych właściwościach i zaznacza, że jest to jedyne rozwiązanie z sytuacji kiedy palacz nie może pozbyć się nałogu innymi sposobami. Zdecydowanie bardziej dentyści ufają produktom farmaceutycznym.

Oprócz powszechnie panującego braku zaufania do tego rodzaju inhalatora, należy również zaznaczyć brak badań na temat jakości wykonania samego przyrządu.  Jeden z mężczyzn mieszkających w USA przekonał się o tym, że należy kupować jedynie produkty wysokiej jakości. E-papieros wybuchł, kiedy ten miał go w buzi. W trakcie eksplozji mężczyzna stracił siedem zębów, został mocno poparzony w obrębie jamy ustnej, a kawałki plastiku powbijały się w jego gardło i wargi.

Po tym zdarzeniu wielu dentystów całkowicie odradza używki zawierające nikotynę nie tylko ze względu na substancje aktywne, które mogą  wywoływać chorobę nowotworową ale również właśnie takie nie przewidziane wypadki. Dla zdrowia zębów należy całkowicie wyeliminować używki takie jak kawa, herbata, papierosy oraz prowadzić odpowiednią higienę jamy ustnej.

Call Now Button