Szczoteczka soniczna- co warto o niej wiedzieć?

Szczoteczka soniczna – połączenie idealne?

Obecnie na zdrowie naszych zębów oraz na nasz piękny uśmiech wpływa nie tylko częstotliwość ich mycia, ale również szczoteczka, której do tego celu używamy.
Jeżeli ktoś do tej pory używał szczoteczki  manualnej i nie był do końca zadowolony z jej efektów to szczoteczka soniczna będzie dla niego idealnym rozwiązaniem. Na pierwszy rzut oka  przypomina ona połączenie tradycyjnej szczoteczki ze szczoteczką elektryczną. Jej główka jest wąska i podłużna jak przy szczoteczce tradycyjnej, natomiast rączka jest „gruba” ponieważ jest zasilana prądem z akumulatorka.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna do czyszczenia zębów wykorzystuje fale dźwiękowe.
Wprawiają one w drganie włókna, którymi nie musimy nawet dotykać zębów, wystarczy zbliżyć je nad powierzchnię zęba oraz przy jego bocznych powierzchniach pod kątem 45⁰. Nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych ruchów, jedynie przesuwać głowicę po kolejnych zębach.
Poprzez drgania włókien zostaje wytworzony gaz z pasty, który łączy się ze śliną i wodą. Dzięki temu powstaje płyn składający się z tysięcy mikrobąbelków. Uderzając w powierzchnie zębów dociera on do wszystkich przestrzeni międzyzębowych i powoduje usunięcie płytki nazębnej, nalotów, nagromadzonych bakterii oraz rozjaśnienie przebarwień. Nie trzeba już nawet nitkować zębów.
Szczoteczki soniczne wykonują od 30 do 60 tysięcy ruchów wymiatająco-pulsacyjnych na minutę, dzięki temu mogą usuwać ponad 6 razy więcej płytki nazębnej oraz kamienia niż podczas mycia tradycyjnego.

Zalety szczoteczki sonicznej

Efekty jakie przynosi używanie szczoteczki sonicznej są widoczne już po pierwszym użyciu- zęby są idealnie oczyszczone, bielsze i gładkie.
Szczoteczka soniczna chroni szkliwo oraz dziąsła, ponieważ jest delikatna i nie powoduje obniżania się ich linii  oraz nie odsłania korzeni zębów. Poprawia się dzięki temu ogólna kondycja dziąseł.
Używanie tego rodzaju sprzętu jest bezpieczne przy czyszczeniu zębów z plombami, przy posiadanych  implantach, ale również gdy nosimy aparat ortodontyczny- pozwala dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków co zwykle stanowi problem dla posiadaczy aparatów.
Dzięki używaniu szczoteczki sonicznej możemy zaoszczędzić czas, gdyż po standardowych 2 minutach Timer wbudowany w szczoteczkę wyłącza się, a my mamy pewność, że nasze zęby zostały dokładnie wyczyszczone.
Szczoteczki soniczne przeznaczone są również dla dzieci. Dostępne są modele w wielu kolorach, które na pewno spodobają się najmłodszym i sprawią, że mycie zębów zacznie być dla maluchów łatwe i przyjemne.

Czy warto używać szczoteczki sonicznej?

Mimo tego , iż cena szczoteczki sonicznej jest dosyć wysoka, to inwestycja w nią pozwoli nam w przyszłości zaoszczędzić pieniądze, gdyż zadbane i zdrowe zęby odwdzięczą się nam rzadszymi wizytami u lekarza dentysty.

Call Now Button