Dentysta uważa, że smog ma negatywny wpływ na zęby

 

Smog ma negatywny wpływ na zęby

Większość osób bardzo często myli smog z mgłą. Ta druga jest naturalnym zjawiskiem atmosferycznym. Smog wręcz przeciwnie, chociaż czynnikami, które wpływają na jego powstanie są te same stany pogody, które mogą tworzyć mgłę np.  brak wiatru. Smog jest jednak zawsze efektem działalności człowieka. Rozróżniany jest od zamglenia jedynie po składzie ale również skutkach, które wywołuję. Dentyści wskazują, że jama usta reaguję bardzo silnie na smog. W Polsce smog, ma charakter kwaśny i w związku z tym wpływa negatywie na uzębienie człowieka:

  • Osłabia szkliwo i powoduję jego demineralizację. Podczas spożywania posiłków lub codziennego uśmiechu cząsteczki smogu przedostają się jamy ustnej człowieka. Tkanka mineralna zęba ulega naturalnemu rozmiękczeniu. Ludzkie oko nie widzi zmian, jednak skutki demineralizacji można dostrzec w pojawiającej się z czasem próchnicy.
  • Może powodować nowotwory – kwaśne środowisko powoduję niedotlenienie komórek, co może powodować uszkodzenie materiału genetycznego, zawartego w każdej komórce.
  • Zmienia kolor szkliwa – cząstki smogu osadzają się na szkliwie i zmieniają jego kolor na iny niż biały. Większość dentystów stwierdza jednak, że po krótkotrwałym kontakcie ze smogiem nie trzeba decydować się natychmiast na wybielanie zębów.

 

 

 

 

 

 

 

Call Now Button