Protetyka dentystyczna

nic innego jak przygotowanie protezy zębowej, kształt i kolor utraconego zęba musi być identyczny z protezą. Ludzie tracą zęby w wyniku naturalnych procesów starzenia, urazów mechanicznych bądź chorób.

Korona protetyczna

Pozwalają odbudowywać złamane bądź zniszczone zęby. Współczesne technologie stomatologiczne pozwalają na uzyskanie bardzo podobnych, często prawie identycznych kształtów i kolorów jak zęby pacjenta.

Licówki

są to cienkie płatki porcelanowe stosowane w stomatologii. Ich zadaniem jest korekcja kształtu zęba i wyeliminowanie niedoskonałości zębów. Pacjenci decydują się na założenie licówek kiedy ich zęby posiadają przebarwienia, plamy po kawie lub herbacie lub posiadają disatemę.

Implanty

To stomatologiczna imitacja prawdziwych zębów, dają ogromne poczucie wygody pacjentowi. Jest to najnowocześniejsza metoda rekonstrukcji zębów.

Mosty protetyczne

ich celem jest odbudowa całych grup zębów, z jednoczesnym wykorzystaniem zębów, które posiada pacjent. Mogą być wykonywane na implantach.

Afta

Zmiana w jamie ustnej na błonie śluzowej, często boląca jednak nie wymagająca wizyty w gabinecie stomatologicznym. Przybiera postać nadżerki z białym nalotem.

Ortodontyczny aparat estetyczny

jego celem jest korekcja zębów, przy jak najmniejszej widoczności. Najczęściej to jego utworzenia wykorzystuję się kryształ górski.

Ortodontyczny aparat retencyjny

Zazwyczaj sugerowany pacjentom stomatologicznym po standardowym leczeniu ortodontycznym. Utrzymuję stan uzębienia, który został otrzymany w wyniku leczenia u ortodonty.

CBCT

Metoda diagnozowania stosowana w stomatologii. Schemat stosowany również w laryngologii na podstawie radiologicznej.

Skaling

to usuwanie kamienia nazębnego oraz osadu za pomocą specjalistycznego urządzenia stomatologicznego. Przyrząd przenosi drgania o bardzo wysokiej częstotliwości na końcówkę w metalowej formie, która kruszy złogi na zębach. Zdrowe szkliwo nie zostaje w ten sposób uszkodzone – jak wspominają dentyści.

Piaskowanie

jest zabiegiem stomatologicznym i kosmetycznym. Rozprężonym powietrzem i wodą oraz ziarnami piasku poleruję się powierzchnię zęba. Taki zabieg stomatologiczny oczyszcza osady na zębach.

Nadwrażliwość zębów

silna okraszona bólem dolegliwość stomatologiczna. Może dotyczyć jednego bądź kilku zębów. Najczęściej występuję podczas jedzenia lub picia zimnych lub gorących potraw.

Denturyzm

inaczej turystyka medyczna o profilu stomatologicznym.

Reimplantacja

Jest to ponowne umieszczenie zęba w jamie ustnej pacjenta, po jego usunięciu, które nastąpiło w wyniku nieszczęśliwego wypadku bądź zamierzonego działania dentysty.

Ząb filarowy

ząb, którego jedną z funkcji jest umocowanie mostu dentystycznego. Rolę taką może pełnić implant.

Przęsło w moście protetycznym

przęsło jest elementem most protetycznego, które zastępuję ząb. Jednocześnie to przęsło jest połączone z zębami filarowymi by dentysta mógł zamocować koronę protetyczną. Rolę zębów filarowych mogą pełnić również implanty dentystyczne.

Most protetyczny

inaczej nazywany mostkiem, mostem dentystycznym bądź uzupełnieniem protetycznym. jego celem jest uzupełnienie brakującego zęba bądź zębów. Most to zbiór koron protetycznych, które mogą być osadzone na zębach, implantach dentystycznych oraz przęseł.

Ortopedia szczękowa

to inaczej ortodoncja.

Ortodoncja

dziedzina stomatologii, której celem jest zapobieganie wadom zgryzu bądź ich leczenie. Najczęściej obejmujące standardowe leczenie ortodontyczne.

Stomatologia zachowawcza z ortodoncją

dział stomatologii, który skupia się na zapobieganiu próchnicy i leczeniu jej skutków.

Endodoncja

dział stomatologii zachowawczej, który zajmuję się głównie diagnostyką i leczeniem chorób miazgi zęba oaz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchniowych. Podstawowym leczeniem jest leczenie kanałowe. Nowoczesna endodoncja wykorzystuję mikroskopy i endometry.

Call Now Button