Uśmiech jest niezwykle ważny dla prawie każdego człowieka. Piękny, nieskazitelny i szczery: dodaje nam pewności siebie, pomaga w załatwianiu codziennych spraw, łagodzi stres i wzmacnia układ odpornościowy. To nie jedyne jego zalety. Częste uśmiechanie poprawia samopoczucie i daje mnóstwo korzyści zdrowotnych. Z wiekiem jednak zęby i dziąsła tracą swój blask i mogą przestać dobrze się prezentować. Niestety, częste picie kawy, herbaty, jedzenie produktów zawierających w swoim składzie barwniki oraz palenie papierosów może mieć negatywny wpływ na stan uzębienia. Widać to w przebarwieniach, ubytkach, częstych zapaleniach dziąseł. Warto pomyśleć o wizycie u dentysty, który pomoże w odzyskaniu dawnego uśmiechu.

Wybielanie zębów Warszawa – gdzie najlepiej się udać?

Idealnym miejscem, które zajmie się kompleksowo odbudową i naprawą zębów pacjenta jest klinika stomatologiczna. Zabieg wybielania to nie jedyne działanie, które powinniśmy podjąć, aby poprawić jakość uśmiechu. Przed wykonaniem zabiegu wybielania warto udać się na wizytę kontrolną, podczas której stomatolog przyjrzy się zębom. Dzięki temu będzie można wykonać zbiegi, na przykład z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji. Zanim zostanie zlecony zabieg wybielania zębów, należy wyleczyć wszelkie ubytki. Jeśli stomatolog zaleci taką konsultację, to warto także pokazać zęby ortodoncie. W przypadku wymaganej korekcji zgryzu, ortodonta przedstawi plan leczenia i zaproponuje założenie aparatu. Wówczas zabieg wybielania zębów można spokojnie odłożyć w czasie, aż do zdjęcia aparatu. Przed zabiegiem wybielania zębów na pewno należy udać się do higienistki stomatologicznej, która usunie zbędny osad, wypoleruje zęby i przygotuje je odpowiednio do dalszej pracy. Przy bardzo dużej ilości kamienia i krwawiących dziąsłach zaleca się odczekanie kilku dni, aż minie stan zapalny, a ranki powstałe przy czyszczeniu zagoją się.

Zabieg wybielania zębów Warszawa – polecany specjalista

Zabieg ten może wykonać dentysta lub wykwalifikowana odpowiednio higienistka stomatologiczna. Niekiedy zabieg można wykonać samodzielnie w domu, metodą nakładkową. Zabieg wybielania zębów taką metodą rozpoczyna się w gabinecie, a kończy w domu. Stomatolog wykonuje dla nas indywidualne nakładki na zęby, które następnie będziemy musieli założyć w domu, według ścisłych zaleceń. Codziennie, przez dwa tygodnie, w określonych godzinach będzie trzeba korzystać z nakładek. Jest to czas około czterech do ośmiu godzin. Na nakładki należy położyć żel, którego zadaniem jest wybielanie zębów. Efekt wybielania, jaki możemy uzyskać, to rozjaśnienie zębów nawet o 6 odcieni. Warunkiem jest ścisłe stosowanie się do zaleceń oraz staranne wykonywanie instrukcji lekarza. To nie jedyne możliwości, dzięki którym możemy wybielić zęby.

Wybielanie zębów lampą Beyond

Wybielanie zębów lampą Beyond to bardzo popularne zabiegi, które można wykonać w wielu gabinetach. To bezpieczny i nie inwazyjny zabieg, który może pomóc w uzyskaniu naprawdę spektakularnych efektów. Pacjenci wskazują też, że uzyskana biel zębów utrzymuje się nawet do 3 lat. Beyon to naprawdę skuteczny mechanizm, sprawdzony przez stomatologów. Wybielanie zębów Beyond posiada jeszcze jedną niewątpliwą zaletę, która wyróżnia ten rodzaj zabiegu. Całość trwa około 30 minut, co jest zdecydowanie bardzo wygodne dla pacjentów. Nie muszą oni nosić później przez wiele godzin nakładek. Ponad to dentyści wskazują, że efekty lampy Beyond są o około 30% bardziej zauważalne, niż przy wybielaniu nakładkowym. Wybielanie zębów metodą Beyond to bardzo skuteczny sposób, który doceniają pacjenci. Oczywiście pacjent musi być przygotowany do zabiegu wybielania: musi mieć wyleczone zęby i usunięty osad. Na zęby nakłada się specjalny żel, który aktywuje niebieskie, zimne światło lampy Beyond. Dlaczego Beyond wybielanie zębów to metoda, która jest tak polecana? Pod wpływem światła Beyond zęby mogą zostać wybielone nawet o 14 odcieni! Lampa Beyond jest stosowana w prawie 100 krajach na świecie, a pacjenci doceniają również bezbolesność zabiegu. Aby nie zaprzepaścić efektów zabiegu wybielania metodą Beyond należy zastosować tak zwaną “białą dietę”. Specjaliści zalecają, aby nie jeść i nie pić:

  • buraków,
  • marchwi,
  • pomidorów,
  • ciemnych owoców,
  • kawy,
  • herbaty,
  • czerwonego wina.

Taka dieta musi być stosowana przez pacjentów około 7 dni po zabiegu wybielania metodą Beyond. Dodatkowo zaleca się też mycie zębów łagodnie wybielającą pastą, która pomoże wzmocnić i utrzymać efekt zabiegu. Dla pacjenta nie jest to duże wyrzeczenie, a jest niezbędne dla wykorzystania w pełni potencjału wybielania zębów Beyond.

Wybielanie zębów Prevdent

Jest to bezpieczna procedura, podczas której nie ulega zniszczeniu. Zęby można wybielić o 7-8 odcieni, a efekt uzyskany dzięki zabiegowi utrzymuje się około 3 lat. Przed wykonaniem zabiegu lekarz także musi sprawdzić stan jamy ustnej. Pacjent nie może posiadać ubytków i owrzodzeń. Dzięki temu zabieg nie osłabi uzębienia i nie wywoła stanu zapalnego.W trakcie zabiegu trwającego 1,5 godziny nakłada się specjalny żel, którego zadaniem jest wybielanie zębów. Dla pacjenta jest to praktycznie bezbolesne, chociaż u niektórych osób może pojawić się pewna nadwrażliwość. Utrzymuje się ona około 24 godzin. Zadaniem pacjenta po wybielaniu jest zachowanie “białej diety”, pamiętając, że nie może zjeść niczego, co mogłoby ubrudzić białą koszulę.

Czego nie da się wybielić?

Uwaga, nie wszystko da się wybielić. Korony porcelanowe, licówki oraz wypełnienia nie zmienią swojego koloru. Należy wziąć to pod uwagę, zwłaszcza przy planowanych zabiegach typu prace protetyczne, implanty. A jak jest w przypadku zębów martwych? Najczęściej poleca się wybielanie nakładkowe, ponieważ większość dostępnych metod może się nie sprawdzić w takim przypadku.

Wybielanie zębów cena

Warszawa to miejsce, w którym wiele klinik oferuje wybielanie zębów Beyond, wybielania nakładkowe w domu lub metodą Prevdent. Zabiegi wahają się od 800 zł do 1500 zł w zależności od wyboru metody wybielania zębów. Wybielanie zębów Beyond to najdroższy zabieg na rynku.

Wybielanie zębów Warszawa

W naszej klinice oferujemy zabiegi z zakresu wybielania zębów, zarówno wykonywanie wyłącznie w gabinecie, jak i metodą nakładkową, którą można dokończyć w domu. Aby odnieść pełen sukces w leczeniu należy poradzić się stomatologa, który pomoże wybrać najskuteczniejszą metodę. Ważne jest, aby ustalić to uwzględniając indywidualne warunki, którymi dysponuje pacjent. W tym celu przed zabiegiem przeprowadza się wywiad, na podstawie którego można dobrać realny plan leczenia. Stomatolog odpowie też na najważniejsze pytanie: jakiego efektu można się spodziewać? W zależności od mocy przebarwień i ich źródeł można określić, o ile odcieni można wybielić uzębienie. Na pewno osoby, które mają znacznie uszkodzone szkliwo nie powinny poddawać się takim zabiegom. Osoby, które chorują na cukrzycę powinny najpierw zasięgnąć opinii swojego lekarza prowadzącego. Cukrzycy mają większe ryzyko chorób dziąseł, niż zdrowi pacjenci. Dotychczas nie badano także wypływu wybielania na kobiety w ciąży i karmiące. Dlatego też zaleca się unikanie takich zabiegów do czasu porodu lub zakończenia karmienia.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Służymy pomocą na każdym kroku.

Telefon

Stacjonarny: 22 833-05-19,
Komórkowy: +48 606 104 166

Nasz adres

ul. Lektykarska 32,
01-687 Warszawa

Call Now Button