Profilaktyka w stomatologii odgrywa ogromną role. W naszej klinice stomatologicznej jest priorytetem!

Odpowiednia edukacja pacjentów, zapobiega powstawaniu próchnicy, chorobom przyzębia, zębów i jamy ustnej. Codzienne stosowanie zasad odpowiedniej higieny jamy ustnej pozwala zachować piękny uśmiech. Każde leczenie stomatologiczne, w tym: leczenie zachowawcze, ortodontyczne, protetyczne czy peridonotlogiczne jest zawsze bardziej skuteczne jeśli pacjent stosuję odpowiednią higienę jamy ustnej. Systematyczne przeglądy i zabiegi dentystyczne wykonywane w gabinetach stomatologicznych są tylko jednym z czynników, który wpływa na stan uzębienia pacjenta. Profilaktyka stomatologiczna będzie skuteczna tylko jeśli pacjent we własnym zakresie będzie wykonywał prawidłowe zabiegi higienizacyjne w domu. W tym celu niezbędne będzie zwrócenie uwagi na kilka głównych zaleceń:

  • Minimum raz w roku należy umówić się na sprawdzenie stanu uzębienia w gabinecie stomatologicznym,
  • Minimum raz w roku należy usunąć kamień nazębny,
  • należy myć zęby po każdy posiłku, a oprócz szczoteczek do mycia zębów używać również nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej.

Profilaktyka stomatologiczna w naszych gabinetach dentystycznych

W naszych gabinetach dentystycznych każdy zabieg stomatologiczny, wsparty jest edukacją pacjenta. Chcemy, aby pacjent zrozumiał mechanizmy powstawania problemów stomatologicznych oraz wiedział jak dbać o zęby, dziąsła i dodatki stomatologiczne (protezy, mosty, aparaty ortodontyczne).

Akademia Pana Ząbka w klinice stomatologicznej

Zachęcamy pacjentów, aby na każdym kroku zadawali pytania. Chętnie objaśniamy na czym polega schorzenie i jak będziemy je leczyć. Zwłaszcza w przypadku stomatologii dziecięcej ten element ma istotne znaczenie. Jeśli potrzebujesz więcej sprawdzonych informacji na temat stomatologii dziecięcej skontaktuj się z naszym specjalistą dr Katarzyną Kaszą Kołodziejską.

Przekazywane informacje w sposób przystępny dla dzieci zapewniają nawiązanie relacji lekarz – pacjent i są dobrą podstawą dla zbudowania zaufania i późniejszego sukcesu leczenia. Z tego powodu nasi dentyści są stale zaangażowani w lokalną edukację zdrowotną. O naszym programie skierowanym do przedszkoli i żłobków możesz przeczytać tu.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Szanowni Państwo,

Ze względu na zwiększone ryzyko epidemiologiczne dotyczące COVID 19, od 30 marca 2020r.
Klinika Stomatologiczna Zbigniew Kowalik przyjmuje Pacjentów wyłącznie w trybie pilnym i sytuacjach awaryjnych (tj. silny ból zęba, długotrwały obrzęk, uraz).
Mając na celu ochronę Pacjentów wprowadzamy do odwołania szczególne procedury bezpieczeństwa oraz nowy regulamin w naszej Klinice: https://klinikastomatologiczna.pl/nowy-regulamin-przyjec-pacjentow/

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z tymi wytycznymi przed umówieniem wizyty.
Od 30.03.2020r. wizyty umawiane są wyłącznie telefonicznie pod numerami: 606-104-166 oraz 22 833-05-19 .
Klinika jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15