Piaskowanie zębów Warszawa

Nie od dziś wiadomo, że piękny uśmiech to najlepsza ozdoba. Coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i rozpoczyna leczenie uzębienia. O ile jednak leczenie jest bardzo ważne, o tyle równie ważna, a może nawet ważniejsza jest profilaktyka zębów. Warto zapobiegać powstawaniu ubytków i próchnicy, co oszczędzi nam nie tylko cierpienia wynikającego z bólu zęba, ale również kosztów związanych z leczeniem zębów. Jednym z zabiegów, który doskonale wpływa na zapobieganie próchnicy jest piaskowanie zębów. Wraz z regularnie przeprowadzanym skalingiem oraz lakierowaniem zębów, pozwoli przez długi czas cieszyć się pięknym, a co najważniejsze zdrowym uśmiechem. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w klinice stomatologicznej w Warszawie.

Kompleksowe czyszczenie zębów, kluczem do walki z próchnicą.

Warto pamiętać o tym, że piaskowanie zębów najlepiej wykonywać wraz ze skalingiem i lakierowaniem. Samo usuwanie kamienia nazębnego lub piaskowanie może nie być wystarczające. W połączeniu te zabiegi przynoszą najlepsze rezultaty. Sam skaling daje efekt krótkotrwały, a piaskowanie z pominięciem skalingu będzie mniej dokładne. Zazwyczaj więc wykonujemy oba te zabiegi razem, aby wzmocnić rezultat. Co więcej, dla domknięcia procesu higienicznego, istotne jest również wykonanie, po skalingu i piaskowaniu, zabiegu lakierowania, który przedłuży ich efekt, a jednocześnie jest bardzo przyjemny dla pacjenta. W naszej klinice stomatologicznej ulokowanej na Bielanach (Warszawa), możliwe jest wykonanie wszystkich wymienionych zabiegów.

Czym jest skaling?

Skaling to jeden z podstawowych zabiegów mających na celu utrzymanie higieny jamy ustnej. Polega on na usunięciu kamienia nazębnego, który osadził się w okolicach szyjek zębowych. Skaling to zabieg stanowiący bardzo ważny element profilaktyki chorób dziąseł i próchnicy zębów. Ze względu na to, że kamień nazębny jest siedliskiem rozwoju bakterii, powinien być usuwany regularnie. To, z jaką częstotliwością należy korzystać z tego zabiegu i przeprowadzać czyszczenie, w dużej mierze zależy od predyspozycji pacjenta do osadzania się kamienia. W Warszawie często konieczne jest wykonywanie zabiegu skalingu stosunkowo często, z powodu wysokiej twardości wody.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Kiedy szyjki zębowe zostaną oczyszczone z nagromadzonego kamienia, możemy wykonać zabieg piaskowania zębów. Piaskowanie pozwala usunąć wszelkie osady, które powstają na płytce nazębnej. Po przeprowadzeniu piaskowania zębów pacjent może zauważyć widoczną różnicę w barwie swojego uzębienia. Piaskowanie zębów pozwala nie tylko usunąć osady i drobny kamień nazębny, ale również świetnie działa na przebarwienia szkliwa powstałe w wyniku palenia papierosów lub spożywania barwiących pokarmów i napojów.

Podczas zabiegu piaskowania w naszej klinice w Warszawie, stosowany jest specjalny piasek dentystyczny, który poprzez piaskarkę stomatologiczną zostaje skierowany na każdy ząb w formie skoncentrowanego strumienia. Ciśnienie i formuła piasku pozwalają skutecznie usunąć zabrudzenia zgromadzone na powierzchni zębów oraz w trudno dostępnych miejscach jamy ustnej. Usunięcie osadu i kamienia z powierzchni zębów hamuje rozwój drobnoustrojów i flory bakteryjnej, które mogą skutkować poważnymi chorobami dziąseł i zębów.

Piaskowanie zębów to zabieg, który najlepiej wykonywać po skalingu, jednak możliwe jest również wykonanie piaskowania zębów w ramach samodzielnej usługi. Zabieg piaskowania rekomendujemy również pacjentom zainteresowanym wybielaniem zębów, gdyż najlepszy efekt rozjaśnienia szkliwa, uzyskamy, jeśli wcześniej wykonamy skaling, piaskowanie oraz lakierowanie.

Jak wygląda lakierowanie zębów?

Lakierowanie zębów to termin stomatologiczny, który określa dobrze wszystkim znany zabieg fluoryzacji. Fluoryzacja z punktu widzenia profilaktyki chorób uzębienia jest równie ważna, co regularne usuwanie kamienia nazębnego i osadu. Podczas lakierowania, zęby otrzymują skoncentrowaną dawkę fluoru. W efekcie stają się mocniejsze, a szkliwo bardziej wytrzymałe. Po fluoryzacji zęby są znacznie bardziej odporne na działanie szkodliwych bakterii oraz uszkodzenia mechaniczne.

W naszej klinice stomatologicznej (Warszawa) wykonają Państwo kompleksowe usługi z zakresu profilaktyki stomatologicznej: usunięcie kamienia nazębnego, zabieg piaskowania zębów, a także lakierowanie uzębienia. Na wizytę w gabinecie stomatologicznym mogą się Państwo umówić poprzez kontakt telefoniczny lub formularz kontaktowy.

Nasz adres:

ul. Lektykarska 32, 01-687 Warszawa