Czy wiesz, że korygowanie kształtu, który mają twoje zęby, jest możliwy? Nazywa się to konturing i może być wykonany już na pierwszej wizycie. Konturing jest dziedziną stomatologii estetycznej i polega na poprawianiu kształtu poszczególnych zębów.

Korekta kształtu zęba

Czy jesteś posiadaczem zęba, który jest ukruszony, posiada inny kolor niż reszta lub jest zbyt długi? Jego niedoskonałości można bardzo szybko poprawić i uzyskać zadowalające efekty. Stomatolog może łatwo i bezboleśnie założyć licówki, które zakryją zęby o brzydkim szkliwie, zredukować długość zbyt długich zębów, czy nabudować te zęby, które są zbyt krótkie. Stomatologia korzysta z wielu możliwości, takich jak licówki, korony. Wykorzystuje też różnego typu zabiegi, jak wyżej wspomniany konturing, czy bonding. Efekt tych działań widać od razu, co bardzo cenią sobie pacjenci.

Jak poprawić kształt zębów? Stomatologiczne techniki ulepszania uśmiechu

Szukasz specjalisty, który wykona konturing, bonding lub licówki pełnoceramiczne? Nasz gabinet, mieszczący się przy ul. Lektykarskiej 32 (Warszawa) oferuje usługi typu stomatologia estetyczna. Poprawiamy kształt zębów i dokonujemy korekty szkliwa i długości zęba. Na wizyty stomatologiczne zapisujemy codziennie. Niekiedy trzeba wdrożyć także inne zabiegi leczenia, aby osiągnąć sukces. Zabieg konturingu wykonujemy po dokładnym przeglądzie jamy ustnej. Po rozpoznaniu koron zębów, które wymagają poprawek, stomatolog za pomocą konturingu wykonuje zmianę ich kształt lub długość. Lekarz szlifuje ząb wiertłami, krążkami ściernymi i gumkami w celu nadania mu właściwego wyglądu. Niewielkie problemy są w zasadzie od razu niwelowane. Warto udać się do lekarza, który ma doświadczenie i wie, ile szkliwa można spiłować, nie uszkadzając zęba. Korekta kształtu polega również na szlifowaniu bocznych powierzchni pomiędzy zębami. Następnie zęby są wygładzane i polerowane. Wszystko odbywa się na jednej wizycie, bez konieczności podania znieczulenia.

Korekta kształtu zębów: bonding

Działanie to polega na pokryciu zębów warstwą kompozytu. Kompozyt jest kształtowany tak, aby pasował do reszty zębów. Dzięki kompozytowi można przykryć nierówności, wyszczerbienia i inne wady. Kompozyt musi mieć odpowiedni kolor, aby pokryty nim ząb nie wyróżniał się na tle koloru i kształtu, czy długości zębów.

Po nałożeniu kompozytu należy go utwardzić. W tym celu ząb naświetla się za pomocą polimeryzacyjnej. Utwardzoną nawierzchnię zęba lub zębów pacjenta szlifuje się i wygładza. Niekiedy można łączyć usługi konturingu i bondingu w calu nadania odpowiedniego kształtu zęba. W takim przypadku również wszystko dzieje się podczas jednej wizyty i jest bezbolesne dla pacjenta.

Licówki: płytki, które poprawią wygląd twoich zębów

Czym są licówki? Czy każdy może mieć je założone? Jakie są wskazania do wykonania licówek? Aby odpowiedzieć na te pytania, warto zgłosić się na wizytę do naszego gabinetu (Warszawa). Lekarz po zapoznaniu się ze stanem jamy ustnej pacjenta, zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Jednym z nich mogą być licówki, czyli porcelanowe płytki przyklejane do szkliwa zębów. Płytki te idealnie imitują prawdziwe zęby: można dobrać ich kolor, kształt, licówki doskonale rozpraszają światło, dzięki czemu licówek nie da się odróżnić od naturalnych zębów.

Zmiana kształtu zębów za pomocą licówek jest wykonywana podczas kilku wizyt, czasem w połączeniu z konturingiem. Cały proces trwa dłużej nż jeden zabieg. Porcelanowe licówki są przyklejane do zewnętrznej części korony zęba. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają przebarwienia, nierówności i inne uszkodzenia lub posiadają diastemę (przerwę pomiędzy zębami). Zwykle zakłada się 6 do 8 płytek ceramicznych na korony zębów. Przed założeniem płytek należy dokonać korekty powierzchni szkliwa. W miarę potrzeby lekarz może zaproponować inne rozwiązania protetyczne. Dotyczy to jednak wybranych pacjentów, w przypadku których leczenie protetyczne może okazać się konieczne. Wykonuje się to w przypadku braku zębów. Często jednak, aby osiągnąć efekt estetyczny, potrzeba wykonać kilka zabiegów w ciągu dwóch tygodni.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat licówek, to zajrzyj do naszych innych treści na blogu lub odwiedź naszą klinikę (Warszawa). Dla wielu osób możliwości stomatologiczne dają nadzieję na poprawę zdrowia oraz pewności siebie. Już nawet jeden zabieg może spowodować, że pacjent będzie się częściej uśmiechać i być bardziej zadowolonym z życia.