Śnieżnobiałe i piękne zęby to podstawa uśmiechu, który dodaje pewności siebie i pozwala na zrobienie oszałamiającego pierwszego wrażenia. Uśmiech pomaga stopić pierwsze lody podczas rozmów biznesowych, zawodowych i prywatnych. Aby uzyskać naprawdę oszałamiający efekt, należy udać się do gabinetu stomatologicznego na pierwszą wizytę, aby dentysta ustalił, co należy dalej zrobić. Prawdopodobnie trzeba będzie skorzystać z kilku specjalistów.

Stomatolog: najpierw wylecz zęby

Zanim zostaną wykonane wszystkie inne zabiegi, których celem jest poprawa wyglądu zębów, należy je wyleczyć. Niektóre zabiegi, takie jak wybielanie, mogą zaognić stany zapalne. Dlatego zanim zostaną podjęte dalsze kroki, trzeba działać od podstaw.

Higienistka stomatologiczna: usuwanie kamienia i osadu

Po wyleczeniu zaatakowanych próchnicą zębów należy udać się do gabinetu higienistki. Tam zostanie usunięty cały kamień i osad, które mogą być przyczyną próchnicy i powodować brzydki zapach z ust lub zmianę ich koloru. Po zabiegu zęby są oczyszczone i wzmocnione działaniem na przykład fluoru.

Ortodonta: wyprostuje to, co krzywe

Prawie każdy człowiek, na myśl o ortodoncie wyobraża sobie aparat na zęby, stworzony z drutów i zamków. Faktycznie, terapia u ortodonty jest długa i żmudna. O ile dzieci łatwiej adaptują się do decyzji o założeniu aparatu, o tyle dorośli mają trudność z podjęciem tej decyzji względem siebie. Obawy dotyczą przede wszystkim kpin ze strony otoczenia oraz świadomości utrudnień, które wynikają z noszenia aparatu. Leczenie ortodontyczne jest bardzo ważne i nie można go pominąć. Nie chodzi jedynie o względy estetyczne. Odpowiednie ułożenie zębów jest ważne ze zdrowotnego punktu widzenia. Nie jesteś przekonany do metalowych drutów, jednak wiesz, że czas na wizytę u ortodonty? Na pomoc przychodzi nowoczesna metoda prostowania zębów, czyli nakładki Clear Aligner.

Co to jest Clear Aligner?

Clear Aligner są to specjalne nakładki, o przezroczystej barwie, które z powodzeniem mogą zastąpić klasyczny aparat ortodontyczny, zarówno ten stały, jak i ruchomy. Clear Aligner możesz zdjąć podczas jedzenia oraz mycia i możesz swobodnie rozmawiać i uśmiechać się podczas leczenia. Nakładki Clear Aligner są wykonywane metodą termoformowania, czyli modelowania pod wpływem temperatury. To bardzo nowoczesna technologia, pozwalająca na stworzeniu aparatu, który idealnie pasuje do danego pacjenta i spełnia swoje zadanie, jakim jest prostowanie zębów. Niektórzy mylą Invisalign z Clear Aligner, dlatego warto dokładnie sprawdzić, z jaką technologią ma się do czynienia.

Dlaczego warto postawić na leczenie za pomocą Clear Aligner?

Clear Aligner ma wiele zalet. Przede wszystkim pacjenci zwracają uwagę na to, że wkładki są bardzo wygodne i nie sprawiają problemów podczas mówienia. Nakładki nie wpływają na sposób mówienia. Pacjenci wskazują, że podczas kuracji wkładkami cały czas czuli się bardzo komfortowo. Warto podkreślić też, że dzięki przezroczystemu materiałowi są w zasadzie niewidoczne. Bardzo łatwo je również wyczyścić, co sprawia, że wkładki są higieniczne. Podczas terapii aparatem ortodontycznym zdarza się, że pacjenci czują ból. Przy zakładaniu i zdejmowaniu nakładek nie ma mowy o bólu. W przypadku Clear Aligner leczenie jest w zasadzie bezbolesne, a w dodatku trwa znacznie szybciej niż w klasycznym przypadku. Co także warto wspomnieć, kuracja nakładkami jest o wiele tańsza niż tradycyjne metody leczenia.

Jak to wygląda w praktyce?

Na początku należy umówić się na wizytę konsultacyjną. Podczas tego spotkania sprawdzone zostanie uzębienie pacjenta oraz wada zgryzu, jaką posiada. Następnie ustala się, czy ta wada może zostać zakwalifikowana do leczenia metodą Clear Aligner. Niestety, nie każda wada może być w ten sposób leczona.

Wady, które są leczone tym sposobem, to:

  • przesunięcia zębów,
  • zbyt ciasne ułożenie lub stłoczenie zębów,
  • otwarty zgryz ,
  • diastema, czyli charakterystyczna przerwa między zębami,
  • zgryz krzyżowy,
  • zgryz głęboki,
  • intruzje,
  • ekstruzje.
  • w przypadku nawrotu wady zgryzu po leczeniu ortodontycznym.

Po sprawdzeniu, czy wada nadaje się do leczenia nakładkami należy pacjenta poddać diagnostyce. Lekarz konsultuje się z technikiem dentystycznym, który wykonuje nakładki. Lekarz pobiera wyciski od pacjenta, na podstawie których zostaną wykonane nakładki. Po wykonaniu nakładek rozpoczyna się proces leczenia. Oczywiście wiele zależy od dyscypliny pacjenta. Nakładki muszą być regularnie noszone, aby można było odnieść sukces w leczeniu. Podczas terapii należy też regularnie umawiać się na wizyty kontrolne u ortodonty. Lekarz wydaje wtedy kolejne nakładki, które nieco różnią się od poprzednich. Po jego zakończeniu będą jeszcze potrzebne nakładki stabilizujące, których zadaniem jest utrwalenie efektu, który uzyskano za pomocą leczenia.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Służymy pomocą na każdym kroku.

Telefon

Stacjonarny: 22 833-05-19,
Komórkowy: +48 606 104 166

Nasz adres

ul. Lektykarska 32,
01-687 Warszawa

Call Now Button