Stomatolog dziecięcy Warszawa Bielany

Wizyta u stomatologa dziecięcego jest niezwykle istotna dla twojego dziecka. Zęby mleczne się psują i mitem jest to, że nie trzeba ich leczyć. Próchnica zębów mlecznych jest w stanie uszkodzić zawiązki stałych zębów. Dzieci boją się wizyt u stomatologa, ponieważ zazwyczaj kojarzą się im one z bólem. Warto zatem postawić na wizytę adaptacyjną, dzięki której można oswoić widok gabinetu i lekarza i sprawić, że kolejne spotkania nie będą aż tak stresujące.

Regularne wizyty u stomatologa pozwolą na wychwycenie niewielkich zmian, które łatwo można wyleczyć. Systematyczne wizyty mają ogromne znaczenie dla profilaktyki. Podczas nich można wykonać następujące zabiegi:

  • Lakowanie: polega na nakładaniu specjalnego laku na zęby, w miejscach, gdzie może wystąpić próchnica, na przykład w bruzdach zębów trzonowych. To zabieg czysto profilaktyczny.
  • Fluoryzacja: w gabinecie stomatolog dziecięcy nakładane są żele lub pianki z zawartością fluoru, który chroni zęby przed próchnicą. W niewielkich dawkach jest on nietoksyczny, a ma ogromne znaczenie dla zdrowia zębów.
  • Lapisowanie: w stomatologii zabieg ten stosuje się wyłącznie na zębach mlecznych, impregnuje on powierzchnię zęba przed próchnicą. Jego wadą jest to, że ząb robi się po zabiegu czarny.
  • Wypełnianie zębów mlecznych: w celu usunięcia widocznej próchnicy stosuje się zabiega z zakresu stomatologii zachowawczej.

Stomatologia dziecięca ma za zadanie leczyć dzieci w miłej i bezpiecznej atmosferze. Dla najmłodszych jest to niezwykle istotne, ponieważ później zaważyć to może na życiowej traumie i niechęcią do leczenia. Małych pacjentów może przerażać gabinet. W naszej klinice Warszawa Bielany mamy przyjazny kącik dla malucha, zabawki, nagrody i akcesoria stomatologiczne w bajkowych wzorach i kolorach. To wszystko sprawia, że dzieci chętnie przychodzą do nas na wizytę, a leczenie przebiega bezstresowo. Godziny otwarcia kliniki są tak dostosowane, aby można było wybrać dogodny termin. Stomatolog dziecięcy jest osobą, która ma duże doświadczenie w leczeniu najmłodszych pacjentów. Doskonale wie, jak rozmawiać i ma odpowiednie podejście. Jego zadaniem jest tez złagodzenie lęku i niepokoju.

Dentysta Bielany: lekarz dla małych pacjentów

Stomatolog dziecięcy współpracuje także z ortodontą. Konsultacja ortodontyczna pozwala wykluczyć wszelkie wady zgryzu lub potwierdzić je i zaproponować właściwą terapię. Wcześnie wychwycone nieprawidłowości mogą zostać skorygowane dzięki odpowiedniemu leczeniu. Dentysta dziecięcy musi patrzeć wielowymiarowo na małego pacjenta, ponieważ to od tych wizyt zależy zdrowie dziecka i jego późniejsze skojarzenia z gabinetem. Leczenie w naszej klinice jest dopasowane do potrzeb maluchów. Na każdym kroku tłumaczymy i rozmawiamy z dziećmi, aby dokładnie wiedziały, co się dzieje i czego mogą się spodziewać. Wizyta oparta jest na zaufaniu, co jest dla nas bardzo ważną wartością. Nie chcemy go nadużyć ani względem rodzica, ani dziecka. Dlatego jasno określamy stan zdrowia i wykonujemy plan leczenia.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Służymy pomocą na każdym kroku.

Telefon

Stacjonarny: 22 833-05-19,
Komórkowy: +48 606 104 166

Nasz adres

ul. Lektykarska 32,
01-687 Warszawa

Call Now Button