Stomatologia jest dziedziną, która bardzo szeroko podchodzi do zdrowia i dobrostanu pacjenta. Jej zadaniem nie jest tylko wyleczenie bólu, lecz także zapewnienie atrakcyjnego wyglądu. Tym ostatnim zajmuje się stomatologia estetyczna. Piękny uśmiech jest marzeniem wielu pacjentów. Aby właściwie o niego zadbać trzeba nie tylko o właściwą higienę, ale też i o odpowiednie leczenie. Klinika stomatologii estetycznej współpracuje z wieloma specjalistami, niezbędne są konsultacje higienistów, chirurgów, ortodontów, a często też protetyków.

Stomatologia estetyczna obejmuje różne zabiegi, w tym:

  1. wybielanie zębów, polegające na rozjaśnianiu koloru zębów, dzięki pomocy urządzenia z laserem lub nakładaniu specjalnych żeli. Uzyskany kolor zębów potrafi się utrzymywać nawet do 5 lat, a sam zabieg dla wielu osób jest bezbolesny. Wybielanie to szybki sposób na efektowne poprawienie uśmiechu.
  2. czyszczenie oraz scaling i paskowanie, których zadaniem jest oczyszczenie zębów z kamienia i płytki nazębnej. Zazwyczaj zbieg wykonuje się zanim lekarz przystąpi do leczenia zębów, nakładania aparatu ortodontycznego lub wybielania. Higiena stomatologiczna to podstawa dla kolejnych kroków leczenia. Zabiegi można wykonywać co około pół roku lub inaczej, jeśli zaleci tak specjalista.
  3. korekcja koloru zębów oraz ich ustawienia (korony, licówki pełnoceramiczne, korekta kształtu materiałami kompozytowymi), dzięki nim lekarze uzupełniają braki w uzębieniu, mogą delikatnie korygować kształt zębów. Takie działania w znaczny sposób przyczyniają się do natychmiastowej poprawy wyglądu zębów i samego uśmiechu. Wybielanie zębów to nie jedyna forma zmiany ich koloru. O tym jednak warto porozmawiać ze swoim stomatologiem i zdać się na jego opinię.
  4. działania z zakresu ortodoncji, których celem jest wyprostowanie wad zgryzu pacjenta. Leczenie trwa od kilku miesięcy do nawet dwóch lat, ale wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Klinika stomatologii estetycznej często oferuje możliwość skonsultowania się bezpłatnie, dzięki czemu można zapytać o wszystkie aspekty leczenia, a także przewidywany jego czas.

 

Jak widać, stomatologia estetyczna obejmuje wiele dziedzin stomatologii. Aby uzyskać piękny uśmiech pacjenta potrzeba trochę czasu i cierpliwości. Klinika stomatologiczna Warszawa Zbigniew Kowalik oferuje pełen zakres usług, łącznie ze wstępnymi konsultacjami. Estetyczna część pracy stomatologa rozdzielona jest pomiędzy wielu specjalistów, dlatego prezentuje podejście interdyscyplinarne. W walce o uśmiech pacjenta można dokonać cudów, trzeba często tylko się przełamać, aby usiąść na fotel po raz pierwszy.

W walce o poprawę wyglądu u pojedynczego zęba, jak i całego uśmiechu pomoże nam działanie protetyka. Po wstępnej konsultacji z dentystą ustali on plan leczenia, a także wycenę pracy protetycznej. Zęby, które będą umieszczone w protezie, muszą być dopasowane do docelowego koloru. Jeżeli jest takie wskazanie, warto wcześniej zrobić wybielanie, aby nie było później różnicy w protezie, a naturalnym uzębieniu. Specjalista, który zajmuje się dopasowywaniem protez, musi być bardzo dokładny, mieć zdolności manualne i wyczucie estetyczne. Pacjent musi współpracować z lekarzem i informować go, gdy proteza nie spełnia oczekiwań, uwiera lub jest niewygodna.

Profesjonalne odbudowywanie uzębienia w gabinecie stomatologicznym to bardzo często najlepsza decyzja, jaką może podjąć pacjent w celu poprawy swojego samopoczucia psychicznego i komfortu fizycznego. Dolegliwości związane z brakami w uzębieniu lub krzywym zgryzie dotyczą nie tylko psychicznych aspektów, ale wiążą się z niedokładnym gryzieniem, problemami gastrycznymi i częstszymi infekcjami. Zęby są niezwykle istotną częścią układu pokarmowego. To pierwszy etap procesu trawienia. Dobrze pogryzione i nawilżone śliną pokarmy są lepiej przetwarzane w kolejnych narządach, na przykład w żołądku. Zbyt ciasno i krzywo ulokowane zęby częściej są atakowane przez próchnicę. Odpowiednie ich ułożenie może zmniejszyć częstość zapadania na chorobę. Dlatego do wykonania poprawek zgłaszają się osoby motywowane nie tylko względami estetycznymi.

Stomatologia Warszawa oferuje najwyższej jakości usługi. Do wykonywanych zabiegów używamy certyfikowanych kompozytów, a usługę wykonują doświadczeni i właściwie przeszkoleni specjaliści. Nie warto zwlekać z wizytą, tym bardziej że proces naprawy może trwać przez jakiś czas.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Służymy pomocą na każdym kroku.

Telefon

Stacjonarny: 22 833-05-19,
Komórkowy: +48 606 104 166

Nasz adres

ul. Lektykarska 32,
01-687 Warszawa

Call Now Button