Profilaktyka stomatologiczna – usuwanie kamienia nazębnego

Najważniejszą częścią dbania o piękny uśmiech jest profilaktyka, czyli odpowiednia ochrona i higiena jamy ustnej. Kamień nazębny jest przyczyną powstających ubytków i chorób dziąseł. Konsekwencją może być wypadanie zębów. Aby uniknąć paradontozy należy regularnie czyścić zęby w gabinecie stomatologicznym.

Usuwanie czyszczenia kamienia nazębnego w gabinecie dentystycznym

Do zabiegu czyszczenia kamienia nazębnego nie potrzebne jest znieczulenie. Czyszczenie wykonywane jest mechanicznie, przy pomocy ultradźwięków. Jeżeli występują obfite złogi kamienia nazębnego lub odsłonięte szyjki zębowe, wówczas może być niezbędnie znieczulenie miejscowe. Po dokładnym oczyszczeniu wszystkich przestrzeni zęby polerowane są  specjalnymi szczoteczkami i gumkami, z wykorzystaniem past polerujących. Powierzchnie zębów muszą być gładkie i lśniące. Po zabiegu kamień nazębny nie powinien mieć tendencji do osadzania się, jednak trzeba zachować prawidłową higienę jamy ustnej.

Częstotliwość wizyt jest ustalana indywidualnie, ale średnio zaleca się wykonanie zabiegu raz na pół roku. W naszej klinice wykonujemy taki zabieg, łącznie z lakowaniem i lakierowaniem, szczegóły możesz przeczytać tu.

Call Now Button