Jak wzmocnić zęby?

Piękne i zdrowe zęby to marzenie każdego z nas. W końcu zęby mają nam służyć do późnej starości. Wiadomo, że na stan naszego uzębienia wpływa genetyka, na którą nie mamy wpływu. Jeżeli nasza starsza rodzina nie miała problemu z uzębieniem, prawdopodobnie problem ten nie dotknie również nas. Jeśli jednak nie mamy tego szczęścia, nie wszystko jest stracone. Możemy wzmacniać zęby podczas codziennej higieny jamy ustnej.  Jak wzmocnić zęby?

Wzmocnij zęby domowym sposobem!

  1. Dieta na zdrowe zęby-Zwróć uwagę na spożywanie produktów z dużą ilością wapnia takich jak twaróg i ser żółty. Jeśli dbasz o zęby, warto zrezygnować również z gazowanych słodkich napojów i produktów z dużą ilością cukru. Warto również wyrobić sobie nawyk picia soków owocowych podczas spożywania posiłków, wtedy kwasy zawarte w napojach są neutralizowane.
  2. Unikaj używek — używki wpływają negatywnie na szkliwo i osłabiają zęby, dodatkowo zmieniając ich kolor. Poprawę kolorytu zębów osiągniesz dzięki ograniczeniu kawy, herbaty czarnej i zielonej, wina i papierosów.
  3. Suplementuj witaminę D — ta witamina jest podstawą  do prawidłowego rozwoju kości i zębów. Jeśli nie przebywasz na słońcu w ciągu dnia, możesz być narażony na jej niedobory.

Udaj się do kliniki stomatologicznej by wzmocnić zęby!

  1. Fluoryzacja — przez stomatologów inaczej nazywana lakierowaniem. Fluor, który dostarczany jest do zęba w specjalnym preparacie, wbudowuję się w szkliwo. Dzięki temu wzmacnia zęby, przeciwdziała rozwojowi bakterii i chroni przed działaniem kwasów.
  2. Skalling, czyli usuwanie kamienia nazębnego, jeśli regularniej poddajesz się temu zabiegowi w gabinecie stomatologicznym, to z pewnością unikniesz chorób przyzębia takich jak np. paradontoza.
  3. Regularne przeglądy stomatologiczne wraz z codzienną i odpowiednią higieną jamy ustnej — Jeśli myjesz zęby po każdym posiłku, stosujesz płyny do płukania jamy ustnej oraz nici dentystyczne to możesz być pewny, że kontrolę u stomatologa będą tylko przyjemnością.
Call Now Button