Wyrównanie koloru na zębach

Piękny uśmiech to zdrowy uśmiech. W myśl tej zasady, powinieneś zadbać o to, aby Twoje zęby pozostały zdrowe. Dzięki temu będziesz cieszyć się nimi długie lata. Nadmierne spożycie kawy i innych pokarmów barwiących, aparaty ortodontyczne, a nawet predyspozycje genetyczne mogą jednak prowadzić do przebarwień. Dlatego też, wiele osób zastanawia się jak wyrównać kolor zębów.

Wyrównanie koloru na zębach – jak to zrobić, czyli stomatologia estetyczna.

  1. Wybielanie

To najbardziej popularny zabieg, mający na celu wyrównanie koloru zębów. Przed jego wykonaniem, konieczna jest wizyta u stomatologa, który upewni się, czy nie masz żadnych ubytków. Jeśli jakieś się pojawią, nasza klinika stomatologiczna (Warszawa Bielany – Warszawa Żoliborz) zatroszczy się o ich uzupełnienie, abyś mógł bezpiecznie skorzystać zabiegu wybielania. Wybielanie zębów możesz przeprowadzić samodzielnie w domu, przy użyciu pasków wybielających lub u dentysty, który fachowo zatroszczy się o wyrównanie koloru na zębach. Sposób ten, świetnie sprawdza się w usuwaniu przebarwień papierosowych, czy po kawie.

  1. Licówki

Wyrównanie koloru na zębach, które z natury mają nieestetyczny żółty odcień, jest trudniejsze do osiągnięcia. Najlepszym wyborem w tym wypadku, będą porcelanowe licówki. W doborze licówek pomoże Ci stomatolog po przeprowadzonym badaniu.

  1. Konturowanie zęba

Proces ten jest nie tylko świetną metodą na nadanie uzębieniu nowego kształtu, ale również wyrównanie koloru na zębach. Klinika dentystyczna to najlepsze miejsce do wykonania tego zabiegu, który jest zupełnie bezbolesny. Przy pomocy krążków ściernych i specjalnych gumek, stomatolog wypoleruje i wyczyści Twoje zęby, a różnica będzie widoczna gołym okiem.

  1. Bonding

To metoda alternatywna dla licówek. Polega na starciu przedniej warstwy zęba  i uzupełnieniu jej żywicą kompozytową, następnie utwardzoną lampą polimeryzacyjną. Zabieg wykonuje się tylko w gabinecie dentystycznym, a wyrównanie koloru zębów w ten sposób osiąga się w ciągu około 2 godzin.

Aby wybrać najlepszą metodę, która zapewni Ci wyrównanie koloru na zębach, zapisz się na wizytę w klinice dentystycznej. Podczas niej dentysta oceni stan Twojego uzębienia i uzupełni ewentualne ubytki, a następnie podpowie jak wyrównać kolor na zębach.

 

Call Now Button