Jak myć zęby? Higiena jamy ustnej

Jak myć zęby? Codzienna higiena jamy ustnejJak myć zęby?            

         Problemy stomatologiczne prędzej czy później dotykają każdego człowieka. Jak myć zęby? Czy tylko mycie zębów wystarcza? Czy, aby wyleczyć stany zapalne jamy ustnej potrzebna jest wizyta u dentysty? W codziennej pielęgnacji zębów oraz jamy ustnej  należy używać tylko profesjonalnych produktów stomatologicznych – czy aby na pewno? 

Higiena jamy ustnej na co dzień

             Wiele osób do codziennej pielęgnacji jamy ustnej używa tylko pasty i  szczoteczki do zębów. Nie jest to jednak wystarczające, by utrzymać zdrowe zęby. Aby prawidłowo zadbać o higienę jamy ustnej należy pamiętać także o używaniu płynu do płukania jamy ustnej oraz o nici  dentystycznej. Dentysta z pewnością pomoże w doborze odpowiednich  środków do pielęgnacji jamy ustnej.

Aloes jako preparat stomatologiczny na co dzień

          Sok z aloesu dzięki swoim właściwościom doskonale sprawdzi się jako  alternatywa płynu do płukania jamy ustnej. Dentyści zalecają aby płukanie jamy ustnej wykonywać przynajmniej dwa  razy dziennie, nie powinno ono też trwać krócej niż 30 sekund. Warto  również używać produktów stomatologicznych, takich jak na przykład  pasta do zębów, z dodatkiem aloesu.

Problemy dentystyczne, a aloes

         Aloes znajdzie również zastosowanie przy drobnych problemach  stomatologicznych. Do problemów w jamie ustnej przy których można  zastosować aloes zaliczymy na przykład afty. Należy jednak odróżnić  zwykłą aftę od aft nawracających. Jeżeli ktoś często boryka się z problemem aft powinien udać się do dentysty. Stomatolog z pewnością  wprowadzi odpowiednie leczenie. Dzięki swoim właściwościom  antyhistaminowym, aloes będzie też odpowiedni przy leczeniu zapaleń i  ropieni w jamie ustnej.

Aloes czy dentysta?

          Aloes przy wszystkich swoich dobroczynnych czynnościach nie zastąpi  jednak dentysty. Należy pamiętać, że w przypadku, gdy coś złego dzieje się w jamie ustnej niezwłocznie powinno się udać do stomatologa. To właśnie stomatolog pokieruje leczeniem w przypadku zakażeń i bólu w  jamie ustnej. Aloes może sprawdzić się jako dodatek do codziennej  pielęgnacji jamy ustnej, lub jako środek łagodzący ból i zapalenia.  Jednak nie zastąpi on wizyt u dentysty, którego powinno się odwiedzać systematycznie co pół roku.

Call Now Button