Jak dbać o zdrowe zęby u dzieci?

Wzrasta świadomość społeczna rodziców na temat konieczności stosowania zabiegów higienicznych w obrębie jamy ustnej dzieci. Coraz więcej mam zadaje sobie sprawę, że zęby maluszków należy pielęgnować już momentu pojawienia się pierwszego ząbka. Na rynku dostępnych jest szereg szczoteczek i past, odpowiednich już dla niemowląt. Ich stosowanie jest o tyle ważne, że pasty dla najmłodszych nie zawierają fluoru, nie ma wywołają więc one problemów trawiennych w przypadku ich połknięcia.

Poza wczesnym rozpoczęciem szczotkowania zębów, ważna jest również pierwsza wizyta u dentysty. Podczas tej wizyty stomatolog skontroluje stan uzębienia Twojego dziecka i zaleci dalsze działania mające na celu utrzymanie go w doskonałej kondycji. Stomatologia dziecięca (Warszawa Bielany) różni się od leczenia dorosłych. Dlatego warto znaleźć odpowiedniego lekarza, który nie tylko wyróżnia się znakomitym podejściem do dzieci, ale również posiada właściwą wiedzę z tego zakresu. Stomatologia dziecięca (Warszawa Bielany) obejmuje proces ząbkowania, leczenie zębów mlecznych i błony śluzowej u dzieci oraz profilaktykę chorób błony śluzowej, próchnicy i wad zgryzu. Odpowiednio wcześnie podjęta interwencja i działania profilaktyczne pozwolą uniknąć poważnych konsekwencji jakie niosą te sytuacje.

W pielęgnacji jamy ustnej dzieci bardzo ważne jest aby szczotkować zęby co najmniej 2 razy dziennie. Kiedy tylko to możliwe, zrezygnujmy z nocnego karmienia, aby dziecko przespało z czystymi ząbkami umytymi po wieczornym posiłku całą noc. Podczas snu zmniejsza się produkcja śliny, dlatego również neutralizacja kwasów jest mniejsza, a to sprzyja rozwojowi drobnoustrojów  w jamie ustnej. Ważna jest również odpowiednia technika szczotkowania i mycie zębów dziecka przez co najmniej 2 minuty. Początkowo jest to oczywiście zadania trudne, ale z czasem pozwoli wyrobić zdrowe nawyki. Dodatkowo kiedy dziecko nauczy się wypluwać pastę, możesz wprowadzić do jego higieny jamy ustnej pastę z fluorem. Pierwiastek ten wzmocni zęby Twojego malucha i pozwoli mu cieszyć się zdrowym uśmiechem. Jeżeli masz wątpliwości w kwestii mycia zębów Twojego dziecka skontaktuj się z dentystą. Pamiętaj jednak, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka. W jej prawidłowym prowadzeniu pomoże Ci stomatologia dziecięca (Warszawa Bielany).

Call Now Button