Jak dbać o implant zęba?

Implant zęba – zalecenia stomatologa po wstawieniu

           Należy pamiętać, że lekki ból, niewielkie krwawienie, czy delikatny obrzęk po wstawieniu implantu są całkowicie normalne. Stomatolog gdy wstawi implant zęba z pewnością zapisze środki przeciwbólowe, które należy przyjmować, gdy ból się nasili. Aby zmniejszyć opuchliznę należy przykładać lód do policzka po stronie wstawienia implantu. W pierwszych dniach po zabiegu wstawienia implantu należy również unikać wysiłku fizycznego oraz dźwigania.

Codzienna higiena implantu

              Należy, tak jak przed wstawieniem implantu, myć zęby dwa razy dziennie. Przy implantach nie można zapomnieć również o nitkowaniu zębów. Istnieją specjalne nici dentystyczne przeznaczone do implantów. Płukanie jamy ustnej również jest istotne przy implantach.

Implant zęba, a regularne wizyty u stomatologa.

              Założenie implantu nie zwalnia z wizyt u stomatologa co pół roku. Osoby, które mają implanty, powinny tak samo jak osoby, które nie mają implantów odwiedzać dentystę co najmniej co pół roku. Wizyty kontrolne u stomatologa są niezwykle istotne. Dentysta może wtedy sprawdzić stan zębów, ale także obejrzeć implant i w razie potrzeby dokonać poprawek.

            Implanty mają za zadanie zastąpić zęby, których już nie ma. Właśnie dlatego należy o nie dbać z taką samą dokładnością co o zęby. Aby móc jak najdłużej cieszyć się implantami nie można zapominać o ich higienie. W razie jakichkolwiek wątpliwości w kwestii higieny implantów, należy zapytać stomatologa. Dentysta z pewnością odpowie na wszelkie nurtujące pytania.

 

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
5 lat temu

Ja mam 2 implanty w miejsach jedynek górnych. Na początku dziwnie się z nimi czułem, ale teraz wgl zapomniałem że mam implanty!

Call Now Button