Implanty tytanowe, ceramiczne? Które wybrać?

Implanty tytanowe, ceramiczne? Które wybrać?

Implanty to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które ma każdemu pacjentowi zapewnić piękny i często zupełnie odmienny uśmiech. Każdy, kto zastanawia się nad założeniem implantów, staję w gabinecie dentystycznym przed poważnym wyborem. Obecnie istnieją dwa rodzaje implantów – tytanowe i cyrkonowe. Pierwsze z nich na rynku dostępne są już dosyć długo, bo kilka lat, drugie z wymienionych implantów to innowacyjne podejście do leczenia, które zdobywa coraz większą rzeszę swoich zwolenników.

Czy implanty tytanowe będą inwestycją na lata?

Ten rodzaj implantu został zastosowany po raz pierwszy około 1965 roku, przez jednego ze szwedzkich profesorów Per-Ingvara Branemarka. Sam tytan to materiał, niezwykle wytrzymały, przez co również długotrwały w użytkowaniu. Implanty z tytanu mają jednak również swoje wady. Sam materiał jest koloru srebrnoszarego. Wielu dentystów uważa, że tego nie widać, jednak doświadczenie pacjentów wykazuje, że czasami dochodzi do obniżenia się linii dziąseł w pewnych miejscach, co może odsłonić implant, a w odczuciu pacjentów być nie estetyczne. Powierzchnia implantu jest delikatnie szorstka, przygotowana tak, aby stymulować wzrost kości oraz przyspieszać gojenie się powstałej rany. Wszystkie te parametry pozwalają na zoptymalizowanie czasu zakładania implantu oraz całego procesu leczenia.

Implanty cyrkonowe – alternatywa dla implantów tytanowych

Implanty cyrkonowe to inaczej implanty ceramiczne, pojawiły się na rynku jako wyraz zapotrzebowania pacjentów na implanty w kolorze ich uzębienia. Ten rodzaj implantów to najbardziej estetyczne i najnowsza forma leczenia. Materiał, z którego przygotowywany jest implant, do złudzenia przypomina prawdziwą tkankę zębów, ale sama jego forma jest zdecydowanie bardziej odporna na ścieranie.  Implanty ceramiczne są niewrażliwe na zmiany temperatur oraz odporne na działanie substancji kwaśnych.

Call Now Button