Domowe sposoby na wybielanie zębów czy profesjonalne wybielanie u dentysty?
Marzysz o białych zębach? Pasty wybielające, paski bądź żele to tylko nieliczne sposoby, które znacząco poprawią jakość Twojego uśmiechu. Nie istnieje standard w kwestii koloru uzębienia. Jest ich wiele, a ich odcień zależy przede wszystkim od genów, które odpowiedzialne są za mineralizację szkliwa. Duży wpływ może mieć również dieta. Nasi specjaliści przedstawiają mity dotyczące wybielania zębów.
Domowe sposoby na wybielenie zębów – dentystyczne mity 
  1. Soda oczyszczona – ta metoda wybielania zębów ma wielu zwolenników i przeciwników. Niektórzy myją zęby sodą inni wybielają jej roztworem zęby, nie mniej jednak efekty jej stosowania są krótkotrwałe, a dodatkowo niszczą szkliwo. Przy długim stosowaniu zęby stają się wrażliwsze na przebarwienia.
  2. Wybielanie solą – bardzo popularny sposób na wybielanie zębów. Dentyści odradzają ten sposób. Szorowanie zębów solą ani płukanie jamy ustnej w jej roztworze, nie przyniesie oczekiwanych efektów. Takie działanie podrażni zęby, a w jamie ustnej stworzy kwaśny odczyn, który będzie sprzyjał uszkodzeniom szkliwa.
  3. Sok z cytryny lub z pomarańczy – wcieranie soku z cytryny budzi od lat wiele wątpliwości w szczególności w pacjentach, którzy regularnie odwiedzają gabinety stomatologiczne. Sok z cytryny powoduję demineralizację, co prowadzi do rozwoju nadwrażliwości.
  4. Węgiel – zakupiony węgiel leczniczy rozciera się na zębach i szoruję szczoteczką.  Wielu pacjentów sugeruję, że przynosi to efekt jednak takie działanie niszczy szkliwo. Kryształki węgla je rysują. Dlatego tego wybielania nie można stosować zbyt długo.

Popularne metody wybielania, które można stosować w domu są codziennie poddawane wątpliwości przez stomatologów. Większość z nich przy długim stosowaniu staję się niebezpieczna i szkodliwa. Każde wybielanie należy skonsultować z dentystą. To on podejmuję decyzję, czy pacjent może użyć środków dostępnych w aptece czy powinien zainwestować w profesjonalne wybielanie w gabinecie dentystycznym.

 

Call Now Button