Dentysta zdradza sekret pięknych zębów – licówki

Nierówne zęby, szpary pomiędzy zębami, przebarwienia czy kamień nazębny? To wszystko sprawia, że wielu z Was nie chcę się uśmiechać. Nasz lekarz Zbigniew Kowalik  pokazuje rozwiązania na wszystkie te problemy. Nasz dentysta zdradza sekret pięknych zębów – licówki

Licówka? Tajemnicze hasło z gabinetu stomatologicznego

Licówka to płatek o grubości 0,2 do 1 mm, który przykleja się na przednią powierzchnię zęba, co ukrywa defekty estetyczne. Za pomocą licówki można zmienić kolor zęba, jego kształt, powierzchnię bądź szparę pomiędzy kilkoma zębami – diastemę lub tremę. Bardzo często licówki nakłada się również w celu zminimalizowania skręcenia, stłoczenia siekaczy dolnych. Zęby z nałożoną licówką mają piękny kolor, kształt i są równo ustawione względem siebie. Nasi specjaliści ostrzegają, że licówki nie zastąpią leczenia ortodontycznego. Jednocześnie przeciwwskazaniem założenia jest próchnica, choroby dziąseł i różne wady zgryzu. Nie stosuje się ich także u osób które zgrzytają zębami, zaciskają je, obgryzają paznokcie lub wykonują wszystkie te czynności, które mogą spowodować zniszczenie bądź odklejanie się licówek.

Licówka – zmienia wygląd zęba czy zębów?

Licówki pozwalają na zmianę wyglądu pojedynczych zębów lub całych ich grup, zazwyczaj zakładane są na zęby przednie np. od trójki do trójki. Na pozostałe zęby stosuję się raczej korony – jest to spowodowane tym, że licówki są zdecydowanie delikatniejsze i stosuje się je jedynie na powierzchnię wargową zębów.  Założenie licówki wiąże się z ingerencją w twarde tkanki zęba – szlifowanie szkliwa. Rezygnuje się z tego zabiegu jeżeli licówka ma poszerzyć lub naprawić kształt zęba. Licówki mimo swojej podobnej budowy nie są podatne na przebarwienia, próchnicę czy działanie śliny.

Ostateczny efekt, można uzyskać po 3 wizytach u dentysty, jednak wszystko zależy od pacjenta (właściwie od stanu jego uzębienia) oraz sposobu zakładania licówek i ich liczby.

Call Now Button