Czy lek na Alzheimera powoduję odrastanie ubytków w zębach?

Naukowcy z King’s College w Londynie opublikowali badania, które wprost informują o skutkach ubocznych, nowoczesnej eksperymentalnej terapii. Testowa kuracja została przeprowadzona na pacjentach cierpiących na Alzheimera, u których lek miał stymulować komórki mózgu do wzrostu. Badacze zaobserwowali, że substancja zawarta w preparacie, która ma stymulować do generowania większej ilości komórek macierzystych ma bardzo podobny wpływ na zęby.

Ząb, który posiada ubytki bądź został uszkodzony w normalnych warunkach nie jest w stanie wytworzyć naturalnej warstwy zębiny, aby uchronić przed zakażeniem odkrytą tkankę.

Tideglusib, – czyli lek na Alzheimera blokuje enzym, który odpowiedzialny jest za zahamowanie wzrostu zębiny, co pozwala organizmowi na samoistne leczenie ubytku, który powstał  np. w wyniku próchnicy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Szanowni Państwo,

Ze względu na zwiększone ryzyko epidemiologiczne dotyczące COVID 19, od 30 marca 2020r.
Klinika Stomatologiczna Zbigniew Kowalik przyjmuje Pacjentów wyłącznie w trybie pilnym i sytuacjach awaryjnych (tj. silny ból zęba, długotrwały obrzęk, uraz).
Mając na celu ochronę Pacjentów wprowadzamy do odwołania szczególne procedury bezpieczeństwa oraz nowy regulamin w naszej Klinice: https://klinikastomatologiczna.pl/nowy-regulamin-przyjec-pacjentow/

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z tymi wytycznymi przed umówieniem wizyty.
Od 30.03.2020r. wizyty umawiane są wyłącznie telefonicznie pod numerami: 606-104-166 oraz 22 833-05-19 .
Klinika jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15